דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

אדמית

סיווג הקיבוץ
אזור גיאוגרפי
הגולן, הגליל ומשגב
מועצה אזורית
מטה אשר
רקע כללי על הקיבוץ

קיבוץ אדמית נמצא בגליל המערבי ברום של 450 מטר בסמוך לגבול ישראל - לבנון. ממרום רמת אדמית שעל רכס ראש הנקרה, צופה אדמית על רצועת החוף בואך מפרץ חיפה, הרי הגליל, הכרמל והרי הלבנון. הכביש המוביל לקיבוץ מתפתל במעלה ההר בדרך נוף יפיפייה ועובר דרך פארק אדמית ומשם אל שער הקיבוץ.
הקיבוץ אשר הוקם בשנת 1971 משתייך למועצה האזורית מטה אשר, וכיום גרות במקום כ- 70 משפחות.
על פי הגדרתו ואורח חייו נמנה הקיבוץ על הזרם של "הקיבוץ המתחדש". החברה בקיבוץ הינה רב דורית בעלת אופי קהילתי יהודי חילוני, מקיימת פעילויות תרבותיות משותפות ודוגלת בערך של עזרה הדדית.
בימים אלו קיבוץ אדמית מתחדש ומזמין משפחות חדשות להצטרף לקהילה במסלול "קליטה לחברות" במטרה ליצור קהילה רב דורית תוססת.

מסלול קליטה

אנו מזמינים משפחות להקים את ביתן בקיבוץ, ליהנות ולתרום לחיי החברה והקהילה במקום. באדמית מעמידים את חיי וצרכי הפרט והמשפחה במרכז תוך מתן מענה להזדמנויות למפגש חברתי וניהול חיי תרבות משותפים. בנוסף אנו מאפשרים לכל אחד ואחת לפעול, לעצב, להשפיע ולהוביל מהלכים חברתיים, חינוכיים, תרבותיים ועסקיים.

בנה ביתך באדמית:
בהרחבת הקיבוץ מתוכנן פיתוח של 120 מגרשים לבניה עצמית.
בשלב א' ישווקו 30 מגרשים ורק לאחר סיום השיווק של כל שלב יפתח שלב שיווק נוסף.

פיתוח תשתיות ציבוריות:
קיבוץ אדמית נמצא באזור פיתוח א', המקנה השתתפות של המדינה בעלויות פיתוח התשתיות. המשפחות הנקלטות בקיבוץ ייהנו מהנחה משמעותית בעלויות הפיתוח (הטבה זו משתנה מעת לעת). כמו כן יהיו מהטבות קו העימות לנושא התשלומים לרמ"י (פטור מדמי היוון).

תכנון ההרחבה ובחירת מגרש לבניה
התכנון בוצע ע"י משרד הבינוי.
התשתיות הציבוריות ופיתוח חלקי של פנים המגרש יבוצעו בהליך פתמ"ר ע"י משב"ש ובפיקוח החברה הכלכלית של המועצה האזורית מטה אשר.
משתכן שסיים את תהליך האבחונים תינתן לו הזכות לסמן מגרש מתוך המגרשים הזמינים באותה העת (והמגרש יישמר לו בכפוף להתקדמות בהליכי הקליטה לפי הנחיות הקיבוץ) באמצעות חתימה על טופס שמירת מגרש.
במידה ותהיינה מספר משפחות שסיימו את הליך האבחונים באותו זמן (מדי 3 חודשים תיסגר קבוצה), תעשה הגרלה בין המשפחות על סדר בחירת המגרשים.

בניית הבית
תעשה באופן עצמאי ע"י כל משתכן בהתאם לתב"ע ולתקנון הבנייה המקומי

העברת בעלות על הקרקע ברמ"י
לאחר סיום תהליך הקליטה התשלומים ובחירת המגרש וקבלה לחברות באסיפה, יופנה המשתכן לרמ"י, לצורך הקצאת ורישום הזכויות במגרש על שמו.

פרטים ליצירת קשר

מזכירות הקיבוץ - 04-9859111
פרוייקטור ההרחבה - מאיר 050-5360589
מנהל הקהילה - גל 050-3055410

שם איש קשר:
שרה מלמד סבג
דוא"ל:
טלפון :

33.079150527876, 35.209404