דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

קמפיין התנועה הקיבוצית: "השדות נשרפים ושרי הממשלה לא עושים דבר"

לאור התמשכות טרור העפיפונים ושריפות שדות החיטה בעוטף עזה וחוסר המענה המוחלט של הממשלה, יוצאת היום התנועה הקיבוצית בקמפיין רשת תחת הסיסמה: די עם הדיבורים! תעצרו עכשיו את טרור העפיפונים!
השר צחי הנגבי די לטרור העפיפונים

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר: "שרי ממשלת ישראל וראש הממשלה נתניהו רק מדברים בזמן ששדות העוטף עולים באש והחקלאים והתושבים חסרי אונים. 
שרי ושרות הממשלה, חברי הקבינט, מקשקשים את עצמם לדעת מבוקר עד לילה באמצעי התקשורת אבל לא עושים דבר. חלקם אף הגדילו ואמרו כי "אינם מתרגשים מכך". 
אנחנו ממליצים לכל שרי הממשלה להגיע לעוטף עזה ולפגוש את התושבים שנאבקים באש יום-יום בכוחות עצמם יחד עם כוחות הכיבוי. רק ככה הם יבינו את עצמת הטרור הזה ולכל הפחות, ידברו פחות. 
מדינת ישראל הריבונית, החזקה לא יכולה להמשיך ולהכנע לטרור הזה ולא יכולה להמשיך ולהפקיר את תושבי עוטף עזה לגורלם. במקום שחקלאי העוטף יקצרו בימים אלו ברינה, הם מכבים את השריפות המכלות את עמל כפיהם ואת נוף בתיהם בדמעה ובכאב גדול בשעה שממשלת ישראל לא עושה דבר חוץ מלדבר. עד שממשלת ישראל תתעורר לא יישאר שדה אחד בעוטף".

בקמפיין הרשת מעלים בדף הפייסבוק של התנועה מידי יום תמונה של שר אחר בצירוף ציטוט שלו על כיצד יש לשמור על בטחון ישראל, ומתחתיו סיסמת הקמפיין – די עם הדיבורים! תעצרו עכשיו את טרור העפיפונים!

בפוסט בו פנו לראש הממשלה, בנימין נתניהו, נכתב בין היתר: "רה"מ בנימין נתניהו - בשעה שנאמת היום בירושלים, הדרום שוב בער. בשעה שדיברת ב"פורום הגלובלי למאבק בטרור" על איום הרחפנים אותו הגדרת כ"סיוט אמיתי" וטענת כי "אין יום, לא שעה, רגע או דקה, שהדמוקרטיה הישראלית לא שמה את הביטחון במקום הראשון", אזרחים ישראלים הופקרו לחסדי מחבלי העפיפונים.  עם כזו השקעה בביטחון, איך ייתכן שגם היום, כמו בכל יום כמעט בשבועות האחרונים, הגיעו חקלאי הקיבוצים והמושבים בעוטף עזה לשדותיהם ומצאו אותם בוערים בלהבות ענק לאחר שעוד עפיפון תבערה נחת עליהם?

כשהכל בוער, כשהשדות נשרפים והממשלה שלך לא עושה דבר כדי לעצור את הטירוף, מה עוזרות לחקלאים ולתושבי העוטף הצהרות לוחמניות והבטחות ריקות? אלו ששנים סופגים רקטות ועתה גם פרנסתם הפכה להפקר?
במקום למצוא פתרון אמיתי ולשים קץ לטרור העפיפונים, אתה וחברי הקבינט הבטחוני רק מדברים ומדברים באולפני הטלוויזיה".

בפוסט בו פנו לשר הבטחון, אביגדור ליברמן, נכתב בין היתר: "בפעם האחרונה שבדקנו, אתה אחראי גם על הביטחון של תושבי עוטף עזה. אז איפה אתה כשחברי הקיבוצים והמושבים בעוטף מתמודדים לבד עם עפיפון אחר עפיפון, שריפה אחר שריפה, יום אחר יום של נזקים עצומים לחקלאות, לנופים ולביטחון האישי שלהם? מספיק עם הדיבורים!"

בפוסט שנכתב לשרת התרבות, מירי רגב, נכתב גם כן: "השרה מירי רגב - כמי שמציגה עצמה כלוחמת למען תושבי הפריפריה, איך את יכולה לשבת באפס מעשה כשאנשי עוטף עזה קמים בוקר בוקר לשדות חרוכים ממתקפות עפיפוני ובלוני התבערה? כשרה בממשלת ישראל, התפקיד שלך הוא לבצע - לא להתראיין לכל כלי תקשורת, לנפנף באיומים ולדרוש ממישהו אחר לקחת אחריות. תושבי עוטף עזה לא מסתפקים יותר במילים, חריפות ככל שיהיו. הגיע הזמן למעשים – עזבי את אולפני הטלוויזיה ועשי מה שנדרש כדי לעצור את טרור העפיפונים!"גם השר צחי הנגבי שהפליא באמירה הקשה לפיה "הוא איננו מתרגש מטרור העפיפונים" קיבל פוסט משלו בו נכתב: "השר צחי הנגבי, אתה עדיין לא מתרגש מטרור העפיפונים?! במהלך השבת התמודדו צוותי הכיבוי וכוחות הביטחון בחבל אשכול עם לא פחות מ-16 שריפות שהוצתו על ידי עפיפונים ובלוני תבערה שנשלחו מרצועת עזה, כולל לראשונה בלון ממולכד. מתי תתחיל להתרגש אדוני השר?"

תגובות

איפה הקול השפוי
ליטו
התנועה צריכה לקרוא לממשלת ישראל לפעול למען הרגיעה, לסייע ולהקל על מצוקת הפלסטינים בעזה, לחתור להידברות עם החמאס. התנועה צריכה לבטא את הקול השפוי. מה יעשה ליברמן כדי לחסל את האפיפונים? נכנס שוב בעזה, נמשיך לכלוא כ-2 מ' אנשים בעזה?
התנועה לא צריכה להיגרר אחר הקיצוניים. אני מבין את מצוקת הקיבוצים צמודי גדר, אך יש מספיק דברים שצהל מנסה כדי לסיים את הסבב הזה.
אני חבר קיבוץ מניר יצחק-עוטף עזה-סמוך גדר. הבית שלי נמצא כ-3 ק"מ מהגדר וב-4/7/14 נפל קסאם 8 מטרים מפתח ביתי. אני מעל 45 שנה בניר יצחק.
פתרון להצתות סמויות צמודות גדר
אורן בלאו
יש לי רעיון טכנולוגי למערכת אוטונומית לניתור מוקדם של הצתות סמויות ומתן מענה ראשוני עד לניטרולן
אני קורא למערכת "כיפת ענן" :)
מרכיביה כוללים ד"זלט (דאון זעיר ללא טייס) תצפית תרמי לזיהוי הצתות, כוורת שיגור מט"מים (מטפים מוטסים) ומנחת ייעודי ליד המשגר לחזרת המטפים למילוי ושימוש חוזר.

ד"זלט מפטרל באופן שוטף ומתצפת עם חיישנים תרמים לזיהוי מוקדם של הצתות סמויות.

ברגע שזוהתה שריפה כוורת המט"מים משגרת אותם בכינון ישיר להגעה מהירה מעל מקור השריפהת לאחר השיגור נפתחים כנפונים על גבי המט"מים.

המט"מ משחרר את חומרי דיכוי הבערה.

המט"מ חוזר למנחת ייעודי ליד המשגר למילוי ושימוש חוזר.

יצרתי איור המראה את השלבים השונים אבל אין פה מקום לצרף קובץ

הוספת תגובה חדשה

This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

2 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
fw_after_content