דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

קרית ענבים

סיווג הקיבוץ
אזור גיאוגרפי
השרון, השפלה ואזור ירושלים
מועצה אזורית
מטה יהודה
רקע כללי על הקיבוץ

קרית ענבים הוא קיבוץ בהרי יהודה אשר נוסד נוסד בשנת 1920 על ידי עולים מאוקראינה. במרוצת הזמן הצטרפו אליהם עולים מפולין, מגליציה, מגרמניה ומארגנטינה. נכון להיום הקיבוץ מונה 105 בתי אב ומתעתד למנות כ-400 משפחות. בשנת 2007 הוחלט בקיבוץ על תהליך ״שינוי אורחות החיים״, וכעת הינו "קיבוץ מתחדש".

הקיבוץ שומר על ערכי יסוד כגון: ערבות ועזרה הדדית, שותפות באחריות קהילתית, בחינוך ובנכסים הכלכליים ובמקביל, העביר לחבריו את האחריות לפרנסתם. המנגנונים לעזרה המייחדים קיבוץ מתחדש: קרן עזרה הדדית: תקצוב לפי החלטת אסיפת הקיבוץ. מיועדת לעזרה לחברים באירועים קיצוניים שאינם מכוסים על ידי כל גוף אחר. רשת בטחון: שמירה על מינימום הכנסה משפחתית וסיוע לחבר במימון עלויות חינוך ובריאות בהתאם לכללים שקבע הקיבוץ.

מסלול קליטה

להכניס קיבוץ לחיים.

פרויקט המגורים בקיבוץ קרית ענבים יוצא לדרך.

הקיבוץ החדש צומח וקולט כ-300 משפחות חדשות. הצטרפו לחיים קהילתיים שיש בהם משמעות. חיים שיש בהם איזון, חיים שיש בהם קיבוץ. בואו להיות חלק מהעתיד של קיבוץ קרית ענבים המתחדש במרכז הארץ על כביש ירושלים תל אביב.
 

אם אתם מאמינים שלחיי קהילה יש חשיבות, אם אתם חושבים שלחיבור עם האדמה יש משמעות, אם אתם אוהבים את השקט שלכם אבל לא מוכנים לוותר על עיר גדולה במרחק של כמה דקות נסיעה, אם אתם בשלים לשינוי, אם אתם מבינים כמה נעים זה לילדים ללכת ברגל לגן, אם אתם כבר בשלב הזה של החיים שאתם מעדיפים שיקראו לכם "חברים" ולא "תושבים", אם אתם מעדיפים את הבית שלכם בסטנדרט הכי גבוה שיש ואת החצר האחורית שלכם נטועה בכרמים, חורש ארץ ישראלי וזרועה בפרחי בר, אם בשבילכם בית הוא הרבה יותר מאשר דירה, אם אתם רוצים להכניס לחיים שלכם יותר איזון, אם אתם רוצים להוסיף לחייכם יותר קיבוץ. אם אתם רוצים להצטרף ככח מניע לישוב מתחדש – הצטרפו אלינו!

קרית ענבים, הקיבוץ המתחדש,
נמצא עכשיו בשיאה של מהפכה התיישבותית. אתם מוזמנים לקחת בה חלק!

פרטים ליצירת קשר

3555*

Office@kiryatanavim.co.il

טלפון :
קבצים
קובץ מצורף גודל
קיבוץ קרית ענבים - מידע למתעניין765.03 KB 765.03 KB

31.810865308511, 35.119905650787