דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

חולית

בין שדות לפרדסים, על ספר המדבר, פנינה ירוקה שוכנת.
סיווג הקיבוץ
אזור גיאוגרפי
הנגב
מועצה אזורית
אשכול
רקע כללי על הקיבוץ

קיבוץ חולית הוקם בשנת 1977 כהיאחזות הנח"ל "אחימר" בחבל ימית.
לאחר חתימת הסכמי השלום עם מצרים הועתק הקיבוץ ב1982 למיקומו הנוכחי במועצה אזורית אשכול, בו עמד בעבר עץ אשל יחיד, שהיום נמצא במרכז הקיבוץ.
בסמוך לגבולה של מדינת ישראל, במציאות ביטחונית משתנה, חרט קיבוץ חולית על דגלו, בניית קהילה מגוונת ומגובשת וממשיך לאורך השנים, לקלוט משפחות מכל רחבי הארץ. מאז הקמתו היווה ועודו מהווה הקיבוץ סמל והובלה ליישוב הארץ, לשמירה על גבולותיה, לעשייה ציונית, התיישבות והפרחת הנגב. בקיבוץ חיה קהילה צעירה וצומחת של 84 חברים, חדשים וותיקים, אשר פועלים יחדיו לבניית הקהילה על ידי יוזמה אישית וחברתית, עשייה משותפת, ושיח בין חברי הקהילה. חולית היא הבית בו תוכלו לחלום ולהגשים יחד עם שותפים לדרך ולחיים. בחולית פועלת גם שלוחה של מכינת הנגב, מכינה קדם צבאית למנהיגות, אשר חניכיה הם חלק ממרקם החיים בקיבוץ. קיום תוכניות חינוכיות הפונות לחברה הישראלית היא אחת ממטרות אותן חרט הקיבוץ על דגלו.

קיבוץ חולית כיום הוא קיבוץ מתחדש והחברים בו מתקיימים בעצמאות כלכלית מלאה לצד ערבות הדדית לכל חברי הקהילה. כלכלת הקיבוץ מתבססת על חקלאות ותעשייה קלה. נוסף על מפעל "זקסנברג", תמצאו בקיבוץ חולית, בין השדות החקלאיים המקיפים אותו, גם מטע, פרדס, רפת חלב ולולים אשר מהווים חלק מכלכלת הקיבוץ ואופי החיים בו. חברי קהילת חולית עוסקים במקצועות שונים, בקיבוץ ומחוצה לו.
בחולית תמצאו שירותים קהילתיים לרווחת החבר, חלקם מסובסדים וחלקם פרי יוזמות של חברי הקיבוץ, הכוללים: בריכת שחייה, מרכולית, נוי ייחודי, גינה קהילתית, מערכת חינוך קהילתית צומחת, פאב, מגרשי משחקים, ועוד.

מסלול קליטה

חולית ממשיכה את תנופת הצמיחה וקולטת חברים חדשים בתנאי חברות מלאה ושוות זכויות. אנחנו מעוניינים לקלוט משפחות צעירות, אשר מעוניינות לבנות את חייהן בקיבוץ.
הקליטה היא לשכונה החדשה שבה 12 בתי אגודה בנויים, מתוכם 8 לאיכלוס מיידי. הבתים הם בגודל כ-100 מ"ר, עם אפשרות להרחבה עתידית ע"י החברים. בנוסף יש 11 היתרי בנייה לקראת תחילת בנייה חדשה.
השכונה שנבנתה תוכננה כך שתשמר ערכים של שכנות, משפחתיות, שותפות, עזרה הדדית, כבוד הדדי וסובלנות, עם מרחבים משותפים פתוחים ושמירה על מראה אחיד יחסית.
את הקסם של חולית אי אפשר להסביר עד הסוף במילים, אז בואו לבקר אותנו!

פרטים ליצירת קשר

רוצים לשמוע עוד?
מוזמנים להתקשר או ליצור קשר במייל:
יוליה וינטרוב, רכזת צמ"ד 052-4677039
mkehila@holit.org
maztech@holit.org

שם איש קשר:
יוליה וינטרוב
דוא"ל:
טלפון :

31.230602069232, 34.326129506345