דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

הסופר דויד גרוסמן חתן פרס ישראל - בתחום ספרות ושירה עברית

ספריו של גרוסמן יוצאים לאור מזה שנים בספריית הקיבוץ המאוחד מבית התנועה הקיבוצית. שר החינוך, נפתלי בנט, התקשר השבוע לסופר וברך אותו על זכייתו. "תרגומי ספריו לעשרות שפות הפכו אותו לאחד הסופרים הישראלים הנודעים, המוערכים והאהובים בעולם. על כל אלה, מצאנו את דויד גרוסמן ראוי לפרס ישראל לספרות לשנת תשע"ח"

 הסופר דויד גרוסמן חתן פרס ישראל- בתחום ספרות ושירה עברית
תמונה מתוך ויקיפדיה

בנימוקי ועדת הפרס צוין: "מאז תחילת שנות השמונים של המאה העשרים, כבש דויד גרוסמן את מקומו במרכזה של התרבות הישראלית והוא אחד הקולות העמוקים, המרגשים והמשפיעים בספרותנו. ברומנים, בסיפורים, במסות, בכתיבתו התיעודית, ביצירתו הענפה לילדים העמיד שורה של יצירות מופת המצטיינות בכח דמיון עשיר, בחכמת לב עמוקה, ברגישות אנושית, בעמדה מוסרית נוקבת ובלשון ייחודית ורבת הדהודים.

תרגומי ספריו לעשרות שפות הפכו אותו לאחד הסופרים הישראלים הנודעים, המוערכים והאהובים בעולם. על כל אלה, מצאנו את דויד גרוסמן ראוי לפרס ישראל לספרות לשנת תשע"ח". 

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר: "אנחנו מברכים את דוד גרוסמן על זכייתו בפרס ישראל וגאים שאת ספריו הוא בחר ובוחר לפרסם בהוצאת הקיבוץ המאוחד של התנועה הקיבוצית. גרוסמן הוא לא מישהו לרוץ איתו והוא לא בורח מבשורה. גרוסמן הוא הקול השפוי של ארצנו השסועה והכואבת, למרות ואולי בגלל שחווה את כאבה באופן אישי. אנחנו גאים בו ומתברכים שגם ממשלה זו יודעת להעריך את יצירותיו, ומאחלים לו המשך שנות יצירה פוריה".

הוספת תגובה חדשה

This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

1 + 8 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
fw_after_content