דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

מהגן הקיבוצי לגן של ילדי פליטים אוקראינים במרכז המעבר בפולין

שירה רום וסיון מלמד מחצור, מדריכות במערך ההדרכה של אגף חינוך בתנועה, יצאו מטעם הגן הקיבוצי להתנדב במועדון הילדים שאותו מפעילה המשלחת של השומר הצעיר העולמי במרכז המעבר הגדול בפולין לפליטים שמגיעים מאוקראינה. כעת, הן מדווחות לנו מעט על פעילותן והנעשה שם
מועדון הילדים לפליטים מאוקראינה בפשמישל, פולין
מועדון הילדים לפליטים מאוקראינה בפשמישל, פולין

הימים ארוכים ואינטנסיביים ואנחנו רק התחלנו להתגבש על המקום והתפקיד שלנו. במחנה המעבר לפליטים בפשמישל עוברים המוני אנשים שונים ומשונים, מתנדבים מכל העולם שמפעילים דוכני מזון מרפאות, קרקס, טיפול רפואי לבע"ח הרבים שהגיעו עם המשפחות, ציוד וניקיון ועוד. יש המון אולמות שינה ענקיים וצפופים. מחסן עמוס ציוד ותרומות מכל סוג ללא קשר לצרכים של המקום וגם ללא סדר. ויש את מועדון הילדים שאותו מפעילה המשלחת של השומר הצעיר העולמי. בנוסף, חברת גנים פולנית פתחה גן מעוצב ומסודר אבל עם מעט משתתפים. ויש עוד אזור של תינוקות עם כמה מתנדבות מארגון לא מוכר.

המועדון שלנו פועל מתשע בבוקר ועד עשר בלילה, כאשר בסוף היום הוא משמש רק לנוער. לשמחתנו, נשארו שלושה מהמשלחת הקודמת איתנו עוד כמה ימים אז יש ממי ללמוד. האתגר כאן הוא ליצר איזשהו סדר בתוך הכאוס, שיאפשר לילדים מקום משחק. במרבית היום אנחנו מסדרות את המשחקים, משחקות עם ילדים ומחפשות אימהות שהילדים שלהם החליטו שמספיק להם.

היכולת של הילדים לחזור ולשחק אחרי כאלה טלטלות היא יכולת מדהימה. והאפשרות של האימהות רגע להתארגן חשובה לא פחות. זה שווה את כל המאמץ.

הוספת תגובה חדשה