דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

יהודים וערבים מפסלים חיים משותפים

עשרות אמנים יהודים וערבים עובדים בימים אלה על יצירת אמנות משותפת בבית יגאל אלון בגינוסר שמטרתה לחבר בין המגזרים ולקרב לבבות
יהודים וערבים מפסלים חיים משותפים

בימים שבהם היחסים בין יהודים וערבים נמצאים בשפל, בית יגאל אלון מוכיח שוב שיש בסיס לחיים משותפים ופועל בדרכים שונות כדי ליצור שיח מקרב. עשרות אמנים יהודים וערבים מרחבי הצפון עמלים יחד על יצירת אמנת שמטרתה לקרב ביניהם וליצור חלום משותף של שלום וחיים משותפים. מדובר על יוזמה ברוח "מפגשי האביב" אותם ערך יגאל אלון, במסגרתם הפגיש בכל שנה בין ערבים ויהודים במטרה לחבר בניהם וליצור שיח משותף. 

אחרי מספר שנים, במהלכן לא התקיים מפגש האומנים, הוחלט להחזיר עטרה ליושנה ולהוכיח, במיוחד בתקופה הזאת ועל רקע האירועים הקשים בין ערבים ויהודים שארעו במהלך מבצע שומר חומות, שניתן להפגיש בין הצדדים ולרקום יחסים. 

האמנים מציירים, יוצרים בפסיפס וחורטים על עץ ענק שיועד למיזם ויעמוד לבסוף בכניסה לבית יגאל אלון. "המיזם מפגיש בין יהודים וערבים ויוצר אמנות משותפת אבל מעבר לכך יוצר חיבור ושיח משותף והרקמות של חברויות קרובות. כל אחד מהאמנים מצייר על העץ את החלום שלו על השלום והחיים המשותפים בארץ הזו". מספר יובל לופן, מיוזמי הפרויקט אותו הוא מכנה: הכינרת מתקשרת הכינרת מחברת. 

בית יגאל אלון הינו מרכז חינוכי-חברתי ומוזיאון ששם לו למטרה לקדם את ישראל כחברה ציונית, שוויונית ודמוקרטית, בהשראת תפיסת עולמו וערכיו של יגאל אלון. המרכז מפעיל תכניות חינוכיות רבות ברחבי הארץ, מכינות קדם צבאיות משולבות ובניהן מכינה משותפת ליהודים ומוסלמים ומכינה משותפת ליהודים וערבים נוצרים, תכניות הכשרה למדריכי ומנהלי מכינות קד"צ. סמינרים לצבא וכוחות הביטחון ועוד.

הוספת תגובה חדשה