דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

נשיא המדינה אירח את ילדי גן שיבולים מקיבוץ עין-השלושה באשכול שנפגע מפצצת מרגמה

הנשיא ריבלין לילדים: ״אני מבטיח לכם שעוד יבואו ימים בהם נשמח להעיף עפיפונים ואני מבטיח לכם שהחיילים שלנו שומרים עלינו, וידאגו שנראה בשמים רק עפיפונים שישמחו את הלב ולא נצטרך להיזהר מפניהם"
שיא המדינה אירח את ילדי גן שיבולים מקיבוץ עין-השלוה באשכול שנפגע מפצצת מרגמה
צילום: חיים צח לע"מ

"לפני שבועיים דיברנו בטלפון והיום אני כל כך שמח לראות אתכם כאן בבית הנשיא", אמר נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, לילדי גן שיבולים, מקיבוץ עין השלושה במועצה האזורית אשכול שהגיעו לביקור בבית הנשיא היום. גן שיבולים ספג לפני מספר שבועות פגיעה ישירה מפצצת מרגמה והיום הגיעו הילדים הנרגשים מלווים בגננת טובה ובהוריהם למפגש עם הנשיא עימו שוחחו בטלפון בבוקר בו נפגע הגן.
 
"כשהייתי ילד בגן כמוכם בירושלים, היה על העיר שלנו מצור במלחמת השחרור, לא היה לנו קל אבל ידענו שעלינו להיות חזקים", אמר הנשיא לילדים וסיפר עוד: "אחד הדברים שהכי אהבנו זה להעיף עפיפונים, אנחנו קראנו להם טיארות. אני מבטיח לכם שעוד יבואו ימים בהם נשמח להעיף עפיפונים ואני מבטיח לכם שהחיילים שלנו שומרים עלינו, וידאגו שנראה בשמים רק עפיפונים שישמחו את הלב ולא נצטרך להיזהר מפניהם."
 

טובה לודמר גיגי, גננת גן שיבולים הודתה לנשיא: "תודה מקרב לב על הדאגה הכנה, על החום והאהבה שהרעפת עלינו. רוממת את רוחנו ביום לא פשוט. והנה אנחנו כאן, מממשים את הזמנתך הנדיבה, החמה והמלבבת." ילדי הגן סיפרו לנשיא בגאווה על הקיבוץ בו הם גרים ועל הגן: "אנחנו מגדלים עגבניות, ואוהבים לשחק בחצר שלנו", הילדים הציגו לנשיא ציור שציירו יחד ובו דגל ישראל.

"תודה על שפתחתם את ליבכם ואירחתם אותנו בביתכם," אמרה במפגש נציגת ההורים ליאורה זייתוני: "נחזור הביתה מלאי חוויות שילוו אותנו בשעות הטובות והמאתגרות."
 
הנשיא הוסיף ואמר להורים, אשר כמחציתם עולים חדשים שמצאו את ביתם בקיבוץ: "חובתה של מדינת ישראל לדאוג שיהיה בסדר, וכך יהיה. אתם גרים באחד האזורים הכי יפים בארץ ישראל, שלא נקרא מבחינתי עוטף עזה אלא עוטף מדינת ישראל, וחובתה של מדינת ישראל תבוצע".
 
בסיום המפגש שאלו כמה מהילדים איפה הנשיא עובד ובתגובה הזמין הנשיא את ילדי הגן ללשכתו, וסיפר להם ששם נערכים מפגשים עם מנהיגים מכל העולם. "מאוד משמח אותי ואת נחמה שהגעתם לבית הנשיא. אנחנו מארחים אורחים רבים אבל אתם האורחים הכי נהדרים והכי נחמדים שהיו בבית נשיא עד עכשיו."

הוספת תגובה חדשה

This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

2 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
fw_after_content