דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

הרשמה למחזור ג' בתכנית "כרם"

ב-26 באוקטובר יפתח מחזור ג' של תכנית "כרם", המשותפת לתנועה הקיבוצית, בינ"ה והמדרשה באורנים, מבית היוצר של "כזה ראה וחדש". תוכנית "כרם" מבקשת להחזיר למרכז השיח הקיבוצי את שאלת הזהות שלנו, ומיועדת לחברות וחברי קיבוצים, בעמדות הובלה והשפעה בקיבוצים - בהווה או בהתהוות
הרשמה למחזור ג' בתכנית "כרם"

הקהילות הקיבוציות היום נושאות באחריות עמוקה לעיצוב ויצירה תרבותית, לא רק בתוך הקיבוצים פנימה, אלא יכולים להיות בשורה של ממש למרבית החברה הישראלית: קהילות שמחוברות לשורשיהן, מכירות את המגוון והעושר החברתי, ומחדשות כך שהתרבות תחזק את זהותן. תנועה מתמשכת בין יהדות לעבריות וקהילתיות והמקום החברתי המשותף שלנו בתוך הנתיבים הללו.

"כרם" היא תכנית להובלה בתחומי הזהות והשייכות בקיבוצים של היום, לבחינת המרכיבים הקהילתיים והרעיוניים של הקיבוצים בזמננו וליצירת ופיתוח כלים להובלת עיסוק זהותי משמעותי בקהילות.

מדובר בתכנית דו-שנתית הכוללת 14 מפגשים בימי רביעי בין אוקטובר 2022 ליולי 2023, ובהם: מפגשי לימוד ותוכן, סיורים, סמינר, מסע לקהילה יהודית בחו"ל וליווי אישי לעשייה. חברות וחברי קיבוצים בעמדות הובלה, פורמליות ולא פורמליות, מוזמנים להגיש את מועמדותם לתכנית. 

בין הנושאים שבהם תעסוק התכנית:

  • זהויות בחברה הישראלית ובקיבוצים: כיצד ניתן לתת ביטוי לכלל הקולות בקהילה, מבלי לאבד את אופיה וזהותה?
  • הקהילה כבמה לביטוי ערכי וזהותי: מי אנחנו? מאין באנו ולאן אנחנו הולכים? על מה חשוב לנו לחנך את ילדינו?
  • אחריות חברתית וערבות הדדית: איך שומרים על סולידריות בעידן של מציאות משתנה ומתחדשת?

בין המרצות והמרצים בתכנית: דותן אריאלי, יעל רז לחייני, ניר ברוידא, אילה דקל, נעם דן, מוטי זעירא , מרצים ומרצות נוספים.

נא שבצו עצמכם למפגש תיאום ציפיות עם המנחות דותן אריאלי ויעל רז לחייני. המפגש ייערך בזום, הקישור יישלח אליכן/ם בבוקר המפגש. המפגש ייערך כחצי שעה, אנו ממליצות להירשם במועד בו תוכלו לשבת במקום נוח ושקט. במידה ואינכם יכולים באף אחד מהמועדים צרו קשר עימנו ונתאם מועד מותאם. (הקבלה לתוכנית מותנית בשיחה זו).

מועדי האירוע

הרשמה לתוכנית:

  • ההשתתפות בתוכנית מותנית בשיחת התאמה מקדימה
  • אנא השתבצו לראיונות אישיים במועד שמתאים לכם.
  • כל משתתף/ת נרשם/ת בנפרד.
  • לשאלות ולסיוע בתהליך ההרשמה נא לפנות ליעל רז לחייני בטלפון 054-7917271