דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

תא"ל א' סיים את הפיקוד על יחידת 8200

הקצין הבכיר, בן וחבר קיבוץ, סיים השבוע ארבע שנים של פיקוד על יחידת המודיעין. רא"ל כוכבי למפקד היוצא: "בתקופתך חלו פריצות דרך דרמטיות ביכולות היחידה. הישגים חסרי תקדים אלו המשיכו למצב את יחידה 8200 כמעצמת סייבר עולמית, כארגון שאין דבר שלא יכול להשיג, שאין מכשול שהוא לא יכול לצלוח"
תא"ל א' סיים את הפיקוד על 8200
טקס חילופי מפקדים ביחידה 8200. צילום: דובר צה"ל

תא״ל י׳ נכנס לתפקידו כמפקד יחידה 8200 באגף המודיעין במקומו של תא״ל א׳ שמסיים השבוע ארבע שנות כהונה בתפקיד. טקס החילופים נערך בבסיס גלילות במתכונת מצומצמת, בהתאם למגבלות הקורונה. הטקס נערך בראשות הרמטכ״ל, ובנוכחות ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן ומשפחותיהם של תא״ל י׳ ותא״ל א׳.

במסגרת הטקס העניק הרטמכ״ל, רא״ל אביב כוכבי, אות הערכה ליחידה 8200 לאור פריצות דרך מודיעיניות בזירות ובממדי הפעולה השונים - תוך הפגנת חדשנות, יצירתיות, מצוינות ותעוזה, ובזכות שותפות בפעילות מבצעית רחבת היקף אשר הביאה הישגים רבים, בעלי חשיבות גבוהה לביטחון המדינה.

״מדינת ישראל מתמודדת עם איומים רבים באופן קבוע. כל הזירות פעילות וכל הזירות מצריכות מודיעין מעודכן לזמן אמת - נגד רקטה, נגד חדירה, נגד פעילות בסייבר, נגד ספינה ונגד איום על מטוס. המודיעין שזור בכל הזירות האלה, באופן הדוק ושלא ניתן בלעדיו״, אמר המרטכ״ל, ״רק בסוף השבוע החולף קיבלנו תזכורת באחת הזירות האלה מאחד האיומים הגדולים ביותר באזור, איראן, וקיבלנו תזכורת שאיראן לא רק מהווה איום גרעיני, אלא שהיא מפיצה טרור ומבצעת טרור ופעולות נגד מטרות אזרחיות״.

״זה המקום לחזור ולהדגיש שצה"ל פועל ויפעל מול האיומים המסכנים אותו במעגל הקרוב ובמעגל הרחוק, וכרגיל הוא יעשה זאת באמצעות המודיעין המשובח שאגף המודיעין מספק לו, ומאחת הרגליים המרכזיות ביותר שלו שהיא כמובן יחידה 8200״, הוסיף הרמטכ״ל, ״על העבודה יוצאת הדופן הזו, 8200 מקבלת הבעת הערכה ברורה. על ביצועיה וגם על השותפות עם כל המפקדות במטה הכללי וארגוני הביטחון במדינת ישראל. כולנו נהנים מאיכות מודיעין מעולה שמבוססת על פריצות דרך חסרות תקדים".

"א׳, בתקופתך חלו פריצות דרך דרמטיות ביכולות היחידה. הישגים חסרי תקדים אלו המשיכו למצב את יחידה 8200 כמעצמת סייבר עולמית, כארגון שאין דבר שלא יכול להשיג, שאין מכשול שהוא לא יכול לצלוח. מיצבת את מימד הסייבר כמימד לוחמה מרכזי - באיסוף, בהגנה ובהשפעה״, סיכם ראש אמ״ן, ״א׳, השתמשת בנסיונך ממערך המבצעים-המיוחדים על מנת להפוך אותה מיחידה מודיענית-טכנולוגית, ליחידה מודיעינית-טכנולוגית-מבצעית. י׳, בכל תפקיד שביצעת ערכת שינויים וחוללת מהפכות. כמו כל מפקדי 8200 לפניך, האתגר הוא לקחת ארגון הטוב ביותר בתחומו ולהפוך אותו לטוב אף יותר. מדינת ישראל זקוקה לכך".
 

הוספת תגובה חדשה

This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.