דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

תערוכת צילום קבוצתית: מאחורי המסכה  من خلف القناع  Behind The Mask

ביום שבת ה-7.9 תיפתח תערוכת הצילום הקבוצתית "מאחורי המסכה", המשותפת לנערים יהודים וערבים, בגלריה לשלום בגבעת חביבה
הנחיה, ליווי ואוצרות: ראוף אבו פנה, רמה יאזמהתערוכה חדשה בגלריה לשלום בגבעת חביבה - מאחורי המסכה  من خلف القناع  Behind The Mask
תערוכה

התערוכה היא פרי יצירתם של תלמידי תיכון יהודים וערבים שמשתתפים בתוכנית צילום ומנהיגות בת שנה וחצי בשם "בעיניים אחרות" בגבעת חביבה, בה התלמידים רוכשים מיומנות צילום תוך כדי מסע בארץ ובחו"ל בו הם לומדים להכיר אחד את השני.
התערוכה מציגה מבט ייחודי, אחר ושונה אל תוך חייהם של התלמידים ואל מה המסר שהם רוצים להעביר לחברה ולעולם,  רגע לפני הפיכתם לבוגרים ומנהיגים בחברה הישראלית דרך עדשת המצלמה
 .

במשך השנה הקבוצה המשותפת למדה את רזי הצילום ואת כוחה של תמונה בהעברת מסר, בהמשך יצאו יחד אל הסביבות והישובים, בהם התארחו בבתיהם של המשתתפים תוך הכרות עם צורות חיים שונות, משפחות וקהילות.

התערוכה עושה שימוש במסכה הלבנה הניטרלית ככלי שמאפשר למשתתפים לרגע אחד להיות שווים כמו 'כל אדם' - ללא מחסומים, ללא גבולות וללא סטריאוטיפים.

התערוכה בוחנת האם וכיצד ימשיך להתקיים שיח משותף גם כאשר מסירים את המסכות, עומדים חשופים, קליפה אחת פחות, ולומדים להכיר ולהתבונן אחד בשני יותר ובאמת.

רמה יאזמה וראוף אבו פנה אוצרי התערוכה: "המסכה שאין בה דבר, מסוגלת להביע כל רגש שהוא, כל זהות, כל דמות, כל מין, כל מעמד.
כשהוסיפו חברי הקבוצה צבע למסכה, הם התחילו לחשוף את זהותם, רגשותיהם ומשאלות ליבם - פנים חדשות מאחורי המסכה החלו מתגלות עם התהליך לאט לאט. התערוכה מתעסקת בחיבורים ובקונפליקטים, בזהויות והסתרות ושואלת האם וכיצד ניתן לחיות כאן אחרת גם כאשר מסירים את המסכות."

התערוכה תיפתח ביום שבת ה-7. 9 ותוצג עד ליום שבת ה-5.10.

שעות הפתיחה:

ראשון –חמישי: 9:00-16:00

שישי ושבת- בתיאום מראש

לפרטים נוספים:

טל': 04-6372824 |   דוא"ל: artgvha@givathaviva.org.il אתר: www.artcenter.org.il

לקריאה נוספת על התערוכה לחצו כאן   
לאירוע פייסבוק חי ומתעדכן, להצטרפות ולשיתוף לחצו כאן

 

מועדי האירוע
מועד תחילת האירוע
מועד סיום האירוע
fw_after_content