דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

גשר להתיישבות בעמק המעיינות

בימים אלה יצא לדרך הפרויקט המשותף של אגף צעירים ומעורבות בחברה של התנועה הקיבוצית ועמותת "חברותא" לקהילת הסטודנטים החדשה בקיבוץ גשר שכל מטרתה קידום המשימות החברתיות וחיזוק הקהילה בגשר, כחלק מתפיסת האגף ליצירת שותפויות לחיזוק ההתיישבות.

בסיום התהליך תמנה הקהילה 12 סטודנטים אשר יהנו ממגורים מוזלים בקיבוץ ובמלגת לימודים בגובה 13,000 אשר כל כולה תמורה לפעילות שיזמו הסטודנטים בתרבות, בחינוך עם וותיקי הקיבוץ וצעירי הקיבוץ לאורך כל השנה.
באים לגור בעמק
באים לגור בעמק

קהילת הסטודנטים היא פרויקט חדש של עמותת "חברותא" הפועלת בעמק המעיינות ואשר יזמה בשנים הקודמות את תכנית 'חקלאות בעמק' שפועלת בקיבוצים כפר רופין, מעוז חיים ונווה איתן, ומגשימה חזרת צעירים ישראלים ועבודה עברית למטעים, לשדות ולמדגים בכל רחבי העמק.

הסטודנטים ילמדו ברובם במכללת כינרת, אך בתכנית הבהירו שגם סטודנטים ממוסדות אחרים מתקבלים בברכה.

סטודנטים בגשר

דרור עמית, שמוביל את פרוייקט קהילת הסטודנטים בגשר סיפר שקיבוץ גשר נמצא בהתעוררות גדולה ודווקא מהסיבה הזו הרוח הגבית של חבורת הסטודנטים הצעירים לקהילה בקיבוץ היא הזדמנות להשלים את תהליך העברת המקל מהדור הותיק לדור הצעיר, אשר הוא בשל ומוכן להוביל לחזון של צמיחה ומזמין שותפים צעירים לבוא ולקחת חלק.

לשאלה איזו פעילות יקיימו הסטודנטים לאורך השנה ענה:

זו לא בושה להגיד שיהיה פה כיף. אנחנו נפעיל מועדונית לנוער, נשתתף באירועי תרבות אבל גם ניזום משלנו. בחורף פועלת מרקיה בגשר ויש בין הסטודנטים כמה בשלנים שמתכננים כמה הפתעות בתחום הקולינרי. יש בקרים שאנחנו לא בלימודים, ואנו מתכוונים לעשות בהם פעילות עם הוותיקים.

אבל יש גם חלק פנימי של הקבוצה שלנו:

פעם בשבוע נפגשת הקבוצה לארוחת ערב משותפת. במהלך הערב מתקיימת שעת לימוד שיעסוק בעניינים יותר רוחניים - ערכיים. תכנים שעוסקים בניתוח תהליכי החיים שלנו. כלים רוחניים ונפשיים שניתן להתחזק בהם מול אתגרים מפתיעים.

וגם טיולים, ומעיינות, וערבים סביב למדורה.

 

בקיבוץ גשר כבר נשמעים קולות שמצפים שבאופן טבעי הסטודנטים יתאהבו במקום וישארו. בעמותת חיברותא מדברים על העמק בשפה הזו: אנחנו יודעים שמשתתפי התכניות שמגיעים לכאן מתאהבים ואנו מקווים שימצאו כאן גם זוגיות. פרנסה זה החלק הקל. כבר עכשיו שומרים בקיבוץ משרות לסטודנטים, וכשיהיו בעלי מקצוע, מחכות להם הצעות מעניינות נוספות.

לדברי אסיף איזק, ראש אגף צעירים ומעורבות בחברה של התנועה הקיבוצית:" אנו נמשיך ונפעל ליצור שותפויות עם תוכניות שמדברות באותה שפה ערכית של התיישבות, חינוך, מנהיגות וציונות. עמותת חברותא מייצגת כל אחד מערכים אלו ואנו קוראים לסטודנטים בתנועה הקיבוצית לבוא ולקחת חלק בפרויקט זה. קיבוץ גשר שידע משברים בעבר נמצא כמו מרבית קיבוצי התנועה בהתעוררות וצמיחה ואנו נפעל יחד לחזק את הקהילה".

 

איך מצטרפים?

מתקשרים לדרור 0524372020 ומתאמים שיחת היכרות.

אפשר גם לעקוב אחר הפעילות בדף הפייסבוק: "קהילת הסטודנטים בעמק".

 

הוספת תגובה חדשה

This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.