דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

שדה בוקר

קיבוץ שדה בוקר
סיווג הקיבוץ
אזור גיאוגרפי
הנגב
מועצה אזורית
רמת הנגב
רקע כללי על הקיבוץ

קיבוץ שדה בוקר ממשיך להגשים את חזון בן-גוריון ומזמין משפחות חדשות להצטרף אליו כחברים מלאים באגודה (”חבר חדש“) כשותפים לדרך ולעשייה הקהילתית. להוביל ולהיות מעורבים בחיי קהילה רב-דורית ולבנות בו את ביתכם בשכונה החדשה, בלב ליבו של הנוף המדברי והמרחבים הבראשיתיים.
שדה בוקר הינו קיבוץ ”שיזורי“, שזורים בו שני סוגים של אורחות חיים: שיתופי וחדש. הקיבוץ מקיים ערבות הדדית תוך דאגה לצרכי הפרט של חבריו באמצעות קופה משותפת של החברים השיתופיים ומנגנון הקרן לערבות הדדית לחברים החדשים.
בקיבוץ מתנהל מערך שירותי קהילה לרווחת תושביו (חברים, תושבים וישובי הסביבה) כגון, חדר-אוכל, בריכת- שחיה, מרפאה ומרפאת שיניים, נוי, אולם ספורט, מכבסה, מרכולית ועוד.
כיום מתגוררים בקיבוץ כ-450 תושבים, מתוכם 170 חברים ואופי הקהילה הינו חילוני.
עם הפנים קדימה והשאיפה לקיום מרחב עצמאי והוגן של החברים בקהילתנו, אנו פועלים לבחינת אורחות החיים השיתופיים, תוך שימור ערכים קהילתיים, כלכליים וערבות ההדדית. כמו כן, אנו פועלים במרץ לקליטת חברים חדשים בשאיפה להמשכיות וצמיחה רב-דורית של קהילה יציבה.
נכסי הקיבוץ מנוהלים תחת חוק האגודות השיתופיות. הנהלת המשק היא הגוף האחראי על ניהול נכסי הקרקע, המים ומכסות הייצור הנוספות של האגודה החקלאית השיתופית. רווחי התאגידים, מפעל ”דביק“, לול פרגיות ורבייה, שותפויות חקלאיות ועוד, מוטבים לקהילה ומיועדים לקרנות החברים עפ“י מדרג שימושים וכן, מיועדים לתקציב קהילה המשותפת (השיזורית).
המורשת העשירה של חיי הקהילה והתרבות בשדה בוקר, מתבססת על ההון האנושי ועל המעורבות החברתית הגבוהה. חגים ומועדים, טיולים, חוגי האזנה, ספרית מבוגרים וילדים, ארכיון ויוזמות משותפות כולם, ברוח המסורת הקיבוצית. מאז ועד היום, איכות החיים בשדה בוקר גבוהה ומושכת אוחים ומבקרים מרחבי הארץ וחו"ל.
מערכת החינוך בשדה בוקר היא מערכת יציבה ומנוהלת במקצועיות ומבוססת על ערכי הקיבוץ. המערכת שואפת ומצליחה לחזק את הקשר והשייכות עם הקהילה וסביבתה, תוך מעורבות והתגייסות של חבריה הוותיקים, הדור הצעיר ובני הנעורים.

מסלול קליטה

קהילת שדה בוקר שואפת לצמוח ולקלוט משפחות צעירות לחברות מלאה.
תכנית הבינוי ותכנון הבתים בשכונה הצפונית, הנם בהלימה לאופייו הקיבוצי והקהילתי של קיבוץ שדה בוקר.
שטח המגרשים המתוכנן, הינו כחצי דונם והבניה הינה מרוכזת בארבעה דגמי בתים דו משפחתיים: רותם 104 מ“ר, חצב 120 מ“ר, כרכום 140 מ“ר, צבעוני 160 מ“ר (דו קומתי) .
ניהול הבניה מתבצע על-ידי חברת "בית בקיבוץ", באמצעות מנהלת בניה המורכבת מנציגי קיבוץ, חברים חדשים (הבונים) ואנשי מקצוע מטעם החברה המנהלת.
חבר חדש בשדה בוקר הוא חבר מלא באגודה השיתופית שמשמעותה שותפות קהילתית וכלכלית.
שותף בעיצוב חיי הקהילה ובהחלטות הקיבוץ המתקבלות באופן דמוקרטי.
קובע את מגורי הקבע בקיבוץ ובונה בו את ביתו.
אחראי על פרנסתו והכנסותיו נרשמות בקיבוץ.
משלם מס אחיד עבור שירותי קהילה (שירותים מוניציפליים) ומס פרוגרסיבי לערבות הדדית – המזכה אותו ברשת בטחון במצבים של אי עבודה, פרישה או צרכים מיוחדים.
תנאי לחברות - אישור הקיבוץ בהצבעה בקלפי.

פרטים ליצירת קשר

ענבר

30.87356059511, 34.793967