דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

עין הנצי"ב

סיווג הקיבוץ
אזור גיאוגרפי
עמק הירדן ועמק המעיינות
מועצה אזורית
עמק המעיינות
רקע כללי על הקיבוץ

עין הנצי"ב נמנה עם קיבוצי הקיבוץ הדתי. הקיבוץ נוסד בשנת 1946 והאוכלוסיה הינה רב גילאית. הקיבוץ עבר שינוי באורחות החיים ל"קיבוץ מתחדש" והקליטה היא לחברות מלאה.
עין הנצי"ב בתנופת צמיחה וקליטה. בעין הנצי"ב מתגוררות כ-200 משפחות; מתוכן כ-50 משפחות חדשות וצעירות שהצטרפו בשנים האחרונות.
לקהילת עין הנצי"ב סגנון כפרי ושקט: קהילה מגובשת ומאורגנת, המשמרת את ערכי הקיבוץ המסורתי. ערכי החינוך והתרבות נמצאים במרכז העשיה וחיי היום יום, לצד ערכים עמוקים של ערבות הדדית ועזרה לזולת. קהילת עין הנצי"ב עסוקה בפרויקטים של נתינה ועשיה למען אוכלוסיות חלשות בחברה.
לעין הנצי"ב יש מסורת ארוכת שנים של תרבות מקומית פעילה מאוד. ועדת התרבות הישובית מקיימת מגוון רחב של פעילויות: הרצאות, שיעורים ומופעים. ספרית עין הנצי"ב הנה ספריה אזורית ורבים מהחברים והנוער פוקדים אותה.
בקיבוץ מסגרות חינוך לגיל הרך.
תלמידי ביה"ס היסודי מתחנכים בבתי הספר שבעמק: שק"ד, שדות, ביכורים.
תלמידי התיכון מתחנכים בבי"ס המשותף שק"ד ובמסגרות חינוך אחרות, כפי בחירתם.
לאחר שעות הלימודים ילדי עין הנצי"ב משתלבים ב"בתי הילדים" - מסגרת החינוך הבלתי פורמאלית שפועלים לאורך השנה ובחופשות. נוער הנצי"ב מוביל חברתית ומעורב בהרבה עשיה חברתית.

מסלול קליטה

הקיבוץ קולט משפחות לחברות מלאה בקיבוץ המתחדש.
שלבי הקליטה כוללים ראיון עם ועדת קבלה, מבחנים חיצוניים ותקופת מועמדות של שנה וחצי.
בתקופת המועמדות הקיבוץ מעמיד למשפחות דירות בשכירות. אחר ההצטרפות לחברות מלאה המשפחה בונה את ביתה בשכונת "השדה". בשכונה יש תשתיות מוכנות ל-77 מגרשים בני חצי דונם כ"א, עם אפשרות לבניה מידית.

פרטים ליצירת קשר

מזכירות הישוב: 04-6062911

שם איש קשר:
בני אפל
דוא"ל:
טלפון :

32.46992063162, 35.50229595