דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

The Feast الوليمة הסעודה - תערוכה קבוצתית בגבעת חביבה

תערוכת צילום קבוצתית - מיזם חי של בני נוער יהודים וערבים: בעיניים אחרות 2021 - Through other eyes بعيون أخرى
הסעודה

בשבת ה-31.7 תיפתח בגלריה GH - גבעת חביבה לאמנות, תערוכת צילום קבוצתית של קבוצת בעיניים אחרות, בני נוער ערבים ויהודים שבתוך שנת הקורונה, למדו יחד צילום, וחיפשו, דיברו, חשבו וחלמו על חיים משותפים.

השנה, שנת הקורונה, בה המפגשים הפיזיים הפכו לווירטואליים וכך מצאו עצמם נערים ונערות ערבים ויהודים לומדים זה על זה בעיקר דרך הזום. בחקירה המשותפת זה את זה דרך המסך

התערוכה המציגה עבודות צילום ווידאו, מתייחסת ליצירת האמנות ״הסעודה האחרונה״ של לאונרדו דה וינצ׳י.
הדימוי שצוטט בכל כך הרבה עבודות אמנות מצוטט הפעם בצורה שונה, דרך בחינת החוויה החושית.
הדימוי נלקח למקום בו אוכל ערבי מסורתי מתערבב עם אוכל יהודי מתפוצות שונות ושני אלו מתערבבים עם ג׳אנק פוד כשאלו מונחים לצד אלו ומתמזגים לסעודה אחת גדולה בה תרבויות וטעמים משתלבים, אך עם זאת כל תרבות שומרת על זהותה.
עצם המפגש בסעודה מייצר משהו חדש, משותף, המערער על הנחות יסוד ונרטיבים ישנים שאולי כבר לא רלוונטיים לתקופה הזו; אולי אינם רלוונטיים לנוער הזה שאוהב לאכול בעיקר המבורגר ופיצה.

האירועים שקרו השנה, מבחוץ ומבפנים העלו שאלות רבות. לאחר שוך המלחמה להיפגש מחדש הצריך תעוזה, פתיחות וכנות ולא לתת לבחוץ  הכועס והמסית לחדור אל הקבוצה שלנו. בני הנוער הבינו כי עליהם למצוא דרך להתמודד עם קושי ואי הסכמה, להסכים להתבונן ביחד ולדון בבעיות והדילמות שיש בחברה הישראלית המשותפת.

מראה נוסף בתערוכה הוא וידאו של חברי הקבוצה מעיפים סביונים ברוח כמעין מביעים משאלה להפצת החיבור, השיח והאפשרות לחיים משותפים למעגל הרחב יותר.


לאירוע התערוכה בפייסבוק הצטרפו אלינו כאן

Curators: Jenan Shroof Halabi and Dana Friedlander Oren אוֹצרוֹת: ג'ינאן שרוף חלבי ודנה פרידלנדר אורן | قيّمات المعرض: جنان شروف حلبي ودانا فريدلاندر أورن |

Opening פתיחה  الافتتاح

Saturday  שבת  السبت
31.7 , 11:00

 

מועדי האירוע
מועד תחילת האירוע

הרשמה לאירוע: 

ניתן לכתוב פה מידע על האירוע ועל פרטי ההרשמה