דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

שיח גלריה - 'התעוררות מדומה' תערוכה קבוצתית בגלריה גבעת חביבה לאמנות

שיח הגלריה יתקיים בשבת הקרובה, 28.5, בשעה 12:00 - בזום. התערוכה נפתחה לפני שלושה שבועות בגלריה גבעת חביבה לאמנות. מדובר בתערוכה קבוצתית רב תחומית בה מציגים 21 אמנים העוסקת במצב תודעה מיוחד; מצב שהוא על גבול החלום, מלא ביצירתיות ובדמיון ואינו כבול לחוקי המציאות. ביצירות השונות המוצגות בתערוכה, בין אם הן בציור, בצילום או בווידאו, ישנם דימויים ורמזים מתוך עולם החלומו
התעוררות מדומה

ההשתתפות בשיח פתוחה לכולם בהרשמה מראש. לינק למפגש ישלח לנרשמים. להשתתפות והרשמה: לחצו כאן.

״התעוררות מדומה״ היא סוג של חוויה בלתי רגילה, כמו למשל הניסיון להתעורר מחלום ולגלות שאינו חלום, חלום בתוך חלום או למשל תחושת החיקוי של המציאות האמיתית בתוך חלום שתמיד נדמית איכשהו משונה. חוויות כאלו פותחות את האפשרות למשהו חדש ולא מובן מאליו, כזה שלא כפוף לחוקי המציאות כפי שאנחנו מכירים אותה, חופשי מחוקי ההיגיון וקרוב יותר לעולמות השינה.

יחד עם המציאות שאנחנו חיים בה והמיקום הגיאוגרפי בו אנו גרים, המושג הזה יכול להוביל לפרשנויות רחבות ושונות מאד: מהאישי, דרך הפילוסופי ועד לפוליטי. התערוכה והעבודות בה מציעים לנו הצצה אל תוך הראש, הלב והנפש של האמנים/ות, תוך חשיפה אל החלומות והחזיונות שלהם.

האם זה חלום טוב או סיוט? האם זהו זיכרון העבר או העתיד לבוא? במרווח שבין חלום לזיכרון יש מקום גדול לחזיון וחזון על מהו אמיתי ומה אינו, מה שהיה ומה שיהיה, מיהו הער ומיהו הישן ועל המצב בו אנו חשים ערים אך בפועל אנו ישנים (התעוררות מדומה).

אוצרת התערוכה: רולא ח׳ורי

האמנים המציגים בתערוכהפאטמה אבו רומי, שילה אורינגר, פנינה אפיק, דליה בכר, דליה חי אקו, מיכאל בן אבו, חיה הלר דגני, הדסה וולמן, כליל וקסלר, ניצן יולזרי, דניה לטר, מנאל מורקוס, מריה מרפלד, כרם נאטור, גנאא סיף, איה סריג, דניאל פלדהקר, סוהא פרוג׳ה, ספא קדח, רונית קרת, מור רימר

פתיחה: שבת ה-7.5.22, בשעה 12:00
מקום: גלריה GH גבעת חביבה לאמנות.
שיח גלריה: 28.5.22, בשעה 12:00
נעילת התערוכה: 25.6.22

להזמנת סיורים, הדרכות אינטראקטיביות וסדנאות בהשראת התערוכה לקבוצות –
אילנה: 052-5324512 \ artgivathaviva@gmail.com

הוספת תגובה חדשה

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.