דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

קיבוץ רמות מנשה יתרום כ-400 אלף ש"ח לקרן סל"ע של התנועה הקיבוצית

בראשית שנה זו מכר הקיבוץ 4% מאחזקותיו בחברת "ארד" בע"מ, אשר בה הוא שותף בכיר, וחברי הקיבוץ נענו לבקשתם של ניר מאיר, מזכ"ל התנועה הקיבוצית ואילת גלס, ראשת אגף חברה וקהילה פנו לתרום 1% מסכום המכירה לטובת קרן סל"ע למטרת מימון והשלמה של פנסיה לחברים ותיקים שלקיבוצם אין את המשאבים לשלם את הפנסיה המינימלית
קיבוץ רמות מנשה יתרום כ-400 אלף ש"ח לקרן סל"ע של התנועה הקיבוצית

קרן סל"ע הוקמה על ידי התאחדות הארגונים הכלכליים הקיבוציים והתנועה הקיבוצית, והחלה לפעול בינואר 2015, לצורך סיוע לחברים שקיבוצם אינו יכול לשלם את הפנסיה על-פי תקנות הערבות ההדדית ואין להם מקורות הכנסה נוספים מלבד קצבאות הביטוח הלאומי. הונה של הקרן מתבסס על מקורות תנועתיים ותרומות של קיבוצים המיישמים את הערבות ההדדית התנועתית. רובם המוחלט של קיבוצי התנועה משלמים לחבריהם סכום כזה או גבוה יותר, ורואים בכך עמידה במחויבות הבסיסית של קיבוץ לחבריו.

רוני ברניר, יו"ר קיבוץ רמות מנשה: "אני שמח וגאה מאוד על החלטת אסיפת הקיבוץ ששם את ערכי הערבות ההדדית בין הקיבוצים בסדר עדיפות וחשיבות עליונה".

ראשת אגף חברה וקהילה בתנועה הקיבוצית העומדת בראש הקרן, ד"ר אילת גלס, הודתה לקיבוץ רמות מנשה, ואמרה: "נושא הפנסיה  והביטחון הסוציאלי הוא אחד המרכיבים המרכזיים של קהילה קיבוצית מיטבית. דאגתנו לוותיקי התנועה הקיבוצית, בוני הארץ ומקימיה, מבטאת את  ערכינו, ויש בה אמירה לא רק כלפי חברי הקיבוצים, אלא גם כלפי החברה הישראלית. חברי וחברות רמות מנשה מחזקים את זהותנו ומוכיחים שוב כי התנועה הקיבוצית וקיבוציה שומרים על ערכי הערבות ההדדית והסולידריות."

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר, הודה ושיבח גם הוא את הקיבוץ: "רוח הערבות ההדדית בתוך הקיבוצים ובין הקיבוצים מרגשת באמת. בתחילת הסדר הקיבוצים בוטלה הערבות החוקית בין הקיבוצים, ולפיכך אין חובה פורמלית לעזור, אבל יש חובה מוסרית ואותה ניתן לקיים רק באמצעות תרומות. על כך נתונה תודתנו לקיבוץ רמות מנשה".

הוספת תגובה חדשה

This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.