דילוג לתוכן העיקרי
fw_before_content
content

"יצאתי לחפש אתונות..." - תערוכת יחיד לאמנית טל גולדמן מיטבתה בגלריה Art & About

זוהי הלמידה האישית לאורך השנים של האמנית טל גולדמן מקיבוץ יטבתה, המציגה בימים אלו תערוכת יחיד משמעותית בגלריית "ארט אנד אבאוט" שבעמק חפר. "יצאתי לחפש אתונות ומצאתי את עצמי" היא אומרת בכנות ומתוך אינטנסיביות החיים שהיא חווה. פתיחה חגיגית ביום שבת, 21.5.22, בשעה 11:00. אוצרת: יסמין עזריה.
חמור

הפסק לדאוג מהמהמורות שבדרך ותהנה מהמסע" (באבס הופמן) 

מהמורות, שאינן בשליטתה, היו חלק מחייה של טל עוד מן הילדות, ועל אף רגישותה הקיצונית היא משתדלת ליהנות מן המסע: עליה לארץ, היחשפות לחברה הקיבוצית הסגורה, זרות, אולי ניכור, יתמות מאב בגיל צעיר, נישואין, לימודים, הולדת ארבע בנות והשתקעות בקיבוץ יטבתה שבדרום.

החיים לא פינקו אך הם העצימו והיצירה היא היא שהצילה, אספה חברויות, פתחה את הלב, הנשמה והנשימה והביאה שפע של חברים אמיתיים ווירטואליים, וכמובן עם חשיפת החומרים - הערכה. כל אלה אוגדו והם חלק מגוף העבודות המיוחד שיצרה. דמות החמור מהווה כמוטיב מוביל ביצירתה של טל. פעם על קנבס, פעם כרישום, פעם על נייר ממוחזר, פעם על שקית מתנות חומה ופעם כהדפס. דיו, פסטל, גיר, צבעי מים, שמן, אקריליק, הדפס וטכניקה מעורבת מאפיינת את יצירתה.

כבדומה לסיפור המקראי, חיפשה טל אחר דמות החמור ואימצה אותה לאמנותה, ובדומה לשאול המלך - מצאה לבסוף מלוכה - את המלוכה האישית שלה. החיפוש והריצוי את הסביבה אמנם לא יסתיימו לעולם, אך התקשורת שלה עם העולם החיצון היא דרך היצירה והמלוכה היא הסיפוק וההכרה.

אומרת גולדמן: "העיסוק בחמורים התחיל במקרה. ככל שעסקתי בהם הרגשתי כיצד החיבור אליהם מעמיק. תחילה לדמות הנלעגת, המסורבלת. הכבדה. אבל בהמשך הבנתי שהמשיכה שלי היא לחמלה לחמור".

לכן היא יוצרת אותם יפים, מטופחים, נאיביים, אסתטיים, מלאי רגש והבעה, ומעל הכל יש בך דחף לחבק כל אחד ואחד מהם. יצירת אמנות במהותה היא סוג של אשליה, אך טל מפיחה ביצירה ממשיות וקסם.

פתיחה חגיגית: יום שבת, 21.5.22, בשעה 11:00

Gallery Art & About - רחוב צבי הנחל 7, אזור תעשייה עמק חפר.

שעות ביקור בתערוכה:

א'-ה': 11:00-17:00
שישי ושבת: 11:00-14:00

נעילה: 16.6.22


ליצירת קשר לגבי עבודותיה של טל גולדמן באתר הגלריה: https://www.art-and-about

 

 

 

 

 

הוספת תגובה חדשה