החלטות הוועידת התנועה - דצמבר 2003
1. התנועה הקיבוצית
היא תנועה חברתית והתיישבותית, הרואה במפעל ההתיישבות במדינת ישראל ביטוי ציוני מובהק, המקיים בפועל את הקשר של העם היהודי עם הארץ ואת האחריות לשמירה על קרקעות הלאום.
2. התנועה הקיבוצית
תמשיך לעודד את קיבוציה למילוי משימות חברתיות ולאומיות וקליטת העלייה, תוך טיפוח קשרים עם קבוצות אחרות בחברה הישראלית, המבקשות להתנסות בדרכי שותפות. בהקשר זה, התנועה הקיבוצית מברכת ומחויבת לקיומן של תנועות הבוגרים של תנועות הנוער, הממשיכים את אורח החיים התנועתי גם מעבר לגיל הצבא, חיים חיי שיתוף בדגמים שונים ולוקחים על עצמם משימות חינוכיות, קהילתיות וחברתיות בחברה הישראלית.
3. התנועה הקיבוצית
רואה את עיסוקה במרחב הזירות השונות: פוליטית, חברתית, חינוכית ותרבותית, כמנוף להבטחת צדק חברתי וקיום עקרון השוויון בין כל בני האדם, ללא הבדל דת, מין ומוצא, חרות רוחנית וכן טיפוח הקשר והזיקה לעם ולתרבותו.
4. בהתאם לעקרון שוויון המינים, התנועה הקיבוצית
תעודד פעילות שמטרתה קידום נשים בעבודה, בכושר ההשתכרות ובהשפעה במערכות ציבוריות. התנועה הקיבוצית רואה חשיבות רבה ביותר בהכללת הנושא של קידום שוויון המינים בתוכניות הלימודים של מערכת החינוך הממלכתית. התנועה הקיבוצית תשתלב במאמץ הכולל לפתח כלים מערכתיים להתמודדות ומניעת אלימות מינית, אלימות במשפחה, הטרדה מינית וכן סיוע לנפגעות.
5. התנועה הקיבוצית
תפעל לתיקון החברה על פי אמות מידה וחזון של חברה דמוקרטית, הומנית, יהודית, חופשית ומתקדמת במדינת ישראל, המקיימת סולידריות וצדק חברתי.
6. התנועה הקיבוצית
תמשיך ותעמיק את מחויבותה למעשה החינוכי בקיבוץ ובסביבתו.
7. התנועה הקיבוצית
רואה בתנועות הנוער כלי חינוכי חיוני ביותר למעורבות ולהשפעה. התנועה הקיבוצית תמשיך לתקצב את תנועות הנוער, לפחות בגובה ההקצבה שניתנה להם בשנה האחרונה, ותובעת מממשלת ישראל להמשיך ולתמוך בתנועות הנוער הציוניות ולראותן כנדבך מרכזי במערכת החינוך הא-פורמלי במדינת ישראל.
8. התנועה הקיבוצית
תפעל לכך שמדינת ישראל, כמדינה יהודית ודמוקרטית, תבטיח חופש אמונה ופולחן לבני כל הדתות, לרבות הזרמים השונים בכל דת, תוך כיבוד הדת, טיפוח ערכי המורשת אבק נגד כפייה דתית.
9. התנועה הקיבוצית
גורסת שיעדי המדיניות החברתית והכלכלית הם – בראש ובראשונה – להגדיל את הצמיחה הכלכלית של המדינה ואת הרווחה של כלל אזרחיה. התנועה הקיבוצית תאבק על חיזוק הסולידריות והערבות ההדדית ועל צמצום הפערים הכלכליים והחברתיים בקיבוץ ובמדינת ישראל, ותיאבק כנגד תוכניות הבאות לפגוע במרכיבים אלה.
10. התנועה הקיבוצית
התנועה הקיבוצית תמשיך להיות שותפה למאבקים חברתיים, כלכליים ופוליטיים, על בסיס השקפת עולמה, ניסיונה וערכיה ותחתור להשפעה על עיצוב החברה והכלכלה של מדינת ישראל, תוך מתן עדיפות לאומית לנגב ולגליל.
11. התנועה הקיבוצית
תעודד שיתוף פעולה בין ישובים בצורות התיישבות שונות, במסגרת האזור.
12. התנועה הקיבוצית
תעודד פעילות התנדבותית בקיבוץ ובסביבתו, בסיוע אגף המשימות.
13. התנועה הקיבוצית
מחזקת את צה"ל וכוחות הביטחון במאבקם נגד הטרור, תוך שמירה על אמות מידה מוסריות ואנושיות.
14. ועידת התנועה הקיבוצית
רושמת לפניה את פניית יו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, בנושא חברות התנועה הקיבוצית בהסתדרות. הועידה מחליטה להעביר את הדיון בנדון לאחת ממועצות התנועה שיתקיימו במהלך שנת 2004.
15. התנועה הקיבוצית
קוראת לממשלת ישראל לחזור לדרך המו"מ המדיני, לקידום השלום בין מדינת ישראל לעם הפלשתיני ולמדינות השכנות. התנועה הקיבוצית תמשיך לתמוך ביוזמות שונות המציעות קידום הסדרי קבע אפשריים בין ישראל לפלשתינים, שיביאו לקץ האלימות והסכסוך.
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים