חגי מירום בחולצה כחולה ושרוך לבן - חגי מירום, גזבר הסוכנות, ביקר בחולית שם מוקם פרויקט "קהילת בוגרים של השומר הצעיר בעולם"
חגי מירום בחולצה כחולה ושרוך לבן
 

דריו טייטלבאום, השומר הצעיר בעולם - 8.11.2007

 

050-7677913 dover@tkz.co.ild

sh-mazkira@tkz.co.il

www.hashomer-hatzair.org

חגי מירום וחניכי השוה"צ

לאחר כינוס חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית אשר נערך בירושלים, התפנה חגי מרום, גזבר הסוכנות היהודית וההסתדרות הציונית העולמית, לבקר בקיבוץ חולית בחבל אשכול בו הולך ומוקם הפרויקט "קהילת בוגרים של השומר הצעיר בעולם". חגי ומשלחת רב מחלקתית (נציגות דרום, החטיבה להתיישבות) נפגשו עם נציגי הקיבוץ, אשר הציגו בפניו את חזונם להקים מרכז חינוכי אשר במרכזו הפעילות החינוכית של השומר הצעיר - התנועה העולמית - באמצעות החניכים מחו"ל, אשר מגיעים לארץ במסגרת הפרויקט "מסע", אך משרת גם אוכלוסיות שונות ומגוונות.

 

ה"רומן" בין השומר הצעיר לבין קיבוץ חולית החל כאשר ג'יימה פוקסבר – מזכ"ל השומר הצעיר – נפגש עם חברי הקיבוץ ויחד בדקו אפשרות לשיתוף פעולה הן בתחום החינוכי – כקיבוץ יעד של התנועה – ובעיקר בתחום קליטת עולי התנועה במסגרת קהילה שומרית בחולית. חגי וצוותו פגשו בקבוצת שנת הכשרה הראשונה שהגיע לקיבוץ ובה משתתפים מארגנטינה, ברזיל, אורוגואי, מקסיקו וונצואלה. הצעירים הצהירו על מטרת בואם לארץ "לחוות את החוויה הישראלית, ללמד עברית ולהכשיר עצמם לקראת הובלת הקנים בחו"ל". חגי אמר להם "... בעוד 20 שנה, תהיו היכן שתהיו ,תזכרו כי הייתם מחזור ראשון לפרויקט חדשני של הגשמה תנועתית...".

 

החבר דב פודר (חצור), יו"ר הנהלה הציבורית של השומר הצעיר, דיבר על "האתגר העצום שבקשר עם חולית, הן מההיבט החינוכי והן במשמעות התיישבותית -  השלמה "שומרית" בקיבוץ.

 

חגי גילה עניין מיוחד בחבר הקבוצה מונצואלה, אשר הביע את כוונתו לעלות לארץ בקרוב ואף צייד אותו במידע הדרוש לבירור זכויותיו כעולה חדש.

 

לשאלת אחד המשתתפים "כיצד הסוכנות היהודית מבטיחה את המשך קיומה של תנועת השומר הצעיר בעולם?" ענה חגי מרום: "אנחנו מאוד אוהבים את השומר הצעיר כתנועה חלוצית ראשונה, אשר ממלאת תפקיד חשוב באמריקה לטינית ובמקומות אחרים... חובה עלינו לדאוג לכלל תנועות הנוער אשר מפיצות את המסר הציוני ואת הזיקה אל הארץ".

 

לפרטים נוספים: 054-7919011מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים