חניכי השומר הצעיר ותושבים בבאר שבע השתתפו בפעילות מחאה כנגד מצבה המוזנח של קצה שכונה ה'
חניכי השומר הצעיר ותושבים בבאר שבע השתתפו בפעילות מחאה כנגד מצבה המוזנח של קצה שכונה ה'

אביב לשם, דובר השומר הצעיר, 2.3.2005

 

052-4840620, dover@tkz.co.il

sh-mazkira@tkz.co.il

www.hashomer-hatzair.org


"זהו רק תחילתו של המאבק" אמרו המשתתפים


צובעים את המגרש

המשתתפים קיימו מבצע ניקיון, שיפוץ וצביעה. מצפים שאת חוטי החשמל החשופים, המרצפות שבורות, המהמורות המסוכנות במגרש הספורט והמפגע עקב אי פינוי מכולת אשפה הסמוכה למגרש יתקנו גורמי מקצוע 

 

מצבה הסביבתי של קצה שכונה ה' בבאר שבע, רחוב "יציאת אירופה" והסמוכים לו, מדרדר. הדבר מתבטא בחזות המבנים ובתי התושבים, במצב התשתיות הישנות, ובתחושת התושבים שהמצב רק מחמיר. 

 

סכנת התחשמלות ופציעות במגרש

 

למדריכי תנועת הנוער השומר הצעיר, שהחלו לפני שנתיים לפעול בשכונה עם בני נוער נמאס לתת למצב להמשך. "החלטנו לצאת לפעולה נרחבת בעזרת בני נוער לשיפור מצבה החזותי של השכונה ותיקון ליקויים בטיחותיים ובריאותיים שכבר גרמו לפציעות במגרש המשחקים השכונתי. "את חוטי החשמל החשופים לא נוכל לתקן כי זו עבודה לאיש מקצוע, אבל ננסה לתקן מה שנוכל, ובמקביל ניצור לחץ ציבורי על מקבלי ההחלטות בעיר במטרה לאשר את התכנית לשיקום השכונה", אומרים המדריכים. 

 

250 תושבים כבר חתמו על עצומת מחאה

 

בשבוע שעבר יצאה היוזמה לדרך. מדריכי השכונה וחניכיהם התפרשו ברחובות והחלו להחתים תושבים על עצומה המופנית למקבלי ההחלטות בעיר וקוראת ל"טיפוח החינוך, שיפור מיידי של מגרש הספורט, המהווה מוקד עניין ומפגע בריאותי ובטיחותי, ושיפוץ המקלט הסמוך למגרש על מנת שישמש מועדון נוער." פעילות ההחתמה של החניכים והוריהם יצרה תוך זמן קצר תהודה רבה ואחרי שלושה ימים כבר ספרו המדריכים 250 חתימות. בכוונת המדריכים להגיע ל-1000 חתימות בשבועיים הקרובים. 

 

נוער לוקח אחריות

 

אתמול השתתפו 150 אנשים בפעילות המונית לשיפוץ המגרש והסביבה הקרובה, שכללה ניקיון הלכלוך, צביעת קווי המגרש עמודי התאורה והספסלים בו, וחידוש הרשתות בשערי הכדורגל. התושבים הזועמים על המצב ובני הנוער המצפים לשינוי המיוחל הבטיחו שזוהי רק תחילתו של המאבק.

 

בשעה 18:00 יתחיל טורניר כדורגל של קבוצות מהשכונה. בשעה 19:00- ערב קריוקי. 
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים