נפרץ בניין תנועת "השומר הצעיר" בתל-אביב
נפרץ בניין תנועת "השומר הצעיר" בתל-אביב
אביב לשם, דובר השומר הצעיר, 22.2.05
אביב - 052-4840620
dover@tkz.co.il
sh-mazkira@tkz.co.il
www.hashomer-hatzair.org
שתי פריצות אירעו בתווך של שלושה ימים. שלל הפורצים: מחשבים, תנור, מכשירי חשמל, מחשב כיס, כסא, מפת שולחן ושקית במבה.
ביום חמישי בבוקר הופתעו חברי הנהגת השומר הצעיר, תנועת הנוער הותיקה, לגלות שפורצים "ביקרו" בלילה במבנה העתיק המשמש כמרכז התנועה ושוכן ברחוב בצלאל יפה בתל-אביב, עשו חבלות וגנבו ציוד. לא עברו יומיים וכבר התרחשה הפריצה השנייה לבניין, המוגן במערכת אזעקה מתקדמת.

באירוע הראשון שהתרחש ברביעי בלילה נכנסו אלמונים דרך פתח צר המצוי מעל מבנה השירותים בקומה הראשונה. הגנבים הסתובבו בקומה תוך שהם מחפשים ציוד רב ערך וגורמים חבלות לנקרה בדרכם. שללם של הפורצים היה ציוד משרדי של מזכירת מזכ"ל התנועה- מקלדת, מסך ומחשב שהכיל מידע רב שנצבר לאורך שנים. ככל הנראה, הפורצים הופרעו בעבודתם ממדריך בתנועה שהכין מערך פעולות לחניכיו עד שעה מאוחרת ונשאר ללון בבניין.
הפריצה השנייה התבצעה בסוף השבוע, לקומה השלישית. שלל הפורצים הפעם כלל מחשבים, מכשיר "בידורית", תנור חימום, מכשיר רדיו, כסא, מפת שולחן, מחשב כיס, דיסקטים, ושקית במבה.

בשני מקרי הפריצה הוגשו תלונות במשטרת מרחב ירקון, שטיפלה במקרים על ידי צוות זיהוי פלילי שמצא במקום טביעות אצבעות והחל בחקירה. צעדים נוספים שנקטה התנועה הם הזמנת סורגים נוספים והתקנתם על בנקודות הבודדות בבניין שטרם כוסו, והגברת הסיורים שמקיימת החברה המאבטחת את הבניין.

בתגובה לאירועים אמר אייל רוזן (מסילות), חבר הנהגת התנועה, כי הוא "רואה בחומרה את אירועי הפריצה המהווים פגיעה ברכושם ובכבודם של חברי תנועות הנוער, העושים בתמימות ומתוך תחושת שליחות את עבודתם החינוכית, במטרה לחנך דור חדש של מנהיגות ולהצעיד את החברה הישראלית קדימה."
*תנועת השומר הצעיר פעילה בתל-אביב מראשית שנות ה-30'.


מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים