הנוער יוצא לגוש קטיף
אביב לשם, דובר השומר הצעיר - 24.1.2005
אביב - 052-4840620
dover@tkz.co.il
sh-mazkira@tkz.co.il
www.hashomer-hatzair.org
מדריכים מתנועות השומר הצעיר ובני עקיבא - שני קצוות המפה הפוליטית - יסיירו ביום רביעי בשדרות ובגוש קטיף: ידונו על כאב ההרוגים משני הצדדים, ההתנתקות, מלחמת אחים, הכרעה דמוקרטית, הכיבוש, סירוב פקודה, אלימות נגד כוחות הביטחון, כאב המפונים ועוד.
התחלת הסיור ב-09:30 בניחום אבלים בבית משפחת אבוקסיס בשדרות
החודשים הקרובים מזמנים לעם היהודי ולחברה הישראלית מבחן גדול ליכולתה לצלוח קרעים ושסעים שלכאורה נראים בלתי ניתנים לאיחוי. תוכנית ההתנתקות מרצועת עזה, אותה מוביל בימים אלה ראש הממשלה, מהווה צומת של הכרעה היסטורית והשלכות על עיצוב עתידה של המדינה.

ראשי תנועות נוער החליטו שבימים אלה של הכרעות היסטוריות, בהן המחלוקות מתחדדות, חשוב להדגיש דווקא את היחד והמשותף, ולחזק את הדמוקרטיה אל מול תופעות המאיימות עליה.

ביום רביעי יצאו לסיור בעיר שדרות ויישובי גוש קטיף 50 מדריכים מתנועות השומר הצעיר, החילונית והשמאלית בין תנועות הנוער, ובני עקיבא, הדתית והמזוהה עם הימין הפוליטי. המדריכים ילמדו ויעסקו במהלך הסיור בכל הסוגיות הכרוכות בתהליך ההתנתקות, ייפגשו עם מתיישבים ועם רבנים.

הסיור יתחיל בשעה 09:30 בניחום אבלים בבית משפחתה של אלה אבוקסיס ז"ל בשדרות, ויימשך בכיסופים, כפר דרום, מורג ונוה דקלים.

בשעה 16:00 יתקיים רב-שיח במכינת "עצמונה" בהשתתפות רבנים.

מארגן הסיור, יואל מרשק מאגף המשימות בתנועה הקיבוצית, מבקש להעביר דרכו את המסר של שילוב ידיים והצבת מודל של שותפות לעם ולמדינה. מזכ"לי התנועות, יניב שגיא (השומר הצעיר) ואיתן מור-יוסף (בני עקיבא) רואים בסיור חשיבות גדולה בכך ש"דווקא בעלי עמדות שונות ואידיאולוגיות הפוכות מסוגלים בשעת המבחן להעמיד את היחד מעל המפריד. זה הזמן לנסח את הקווים האדומים, לשרטט את גבולות הוויכוח הלגיטימי ואת המשך דרכנו המשותפת", אומרים השניים.
לפרטים ותיאום סיקור:
אביב לשם, דובר השומר הצעיר - 052-4840620


מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים