מתהדק שיתוף פעולה בין תנועת השומר הצעיר ותושבי קטמונים בירושלים
אביב לשם, דובר השומר הצעיר
אביב - 052-4840620
dover@tkz.co.il
sh-mazkira@tkz.co.il
www.hashomer-hatzair.org
פעילויות משותפות, תקווה לניפוץ סטריאוטיפים ופתיחת פעילות הקן לכולם.
22 שנים פועל קן "גונן" (כיום "גונן-אליאב") של תנועת השומר הצעיר בבית הספר "גבעת גונן" הממוקם בלב שכונת הקטמונים בירושלים. מערכת היחסים בין חניכי ומדריכי תנועת הנוער, המזוהה עם ערכי החילוניות והשמאל, לבין תושבי השכונה, ברובם מסורתיים, אופיינה לארוך השנים בעליות ומורדות.

השנה החליטו המדריכים החדשים המובילים את הקן ליצור מהפך: לפתוח את הפעילות החינוכית בקן בפני כל בני הנוער בשכונה, לא לפנות רק לתלמידי "גבעת גונן", אשר ברובם מגיעים משכונות מבוססות בירושלים, או כפי שמגדירה זאת מורית צור, קומונרית בקן: "לנפץ את הסטריאוטיפים."

סימן להתקרבות שהחלה בחודשים האחרונים היא פסטיבל יצירה שיתקיים ביום חמישי הקרוב בארגון השומר הצעיר וועד השכונה, המשלב סדנאות יצירה ומופעים של חניכי הקן ושל בני נוער תושבי השכונה שלא קשורים עדיין לקן.

ביטוי סמלי חשוב להתקרבות בין הצדדים ניתן לראות בהזמנות לפסטיבל בהן ניתן ביטוי לסמלי השומר הצעיר, תנועת הנוער הותיקה המזוהה אולי יותר מכול האחרות עם ערכי החילוניות לצד הביטוי המסורתי- בס"ד, החשוב לחניכים ולרבים מתושבי השכונה. יובל אופק, רכז אזור ירושלים מטעם הנהגת השומר הצעיר אומר כי זהו ביטוי סמלי אך מעיד על הרצון המשותף לפעול ביחד. האתגר שלנו הוא לדעת לכבד ולהבין גם את הסמלים והערכים החשובים מאוד לתושבי השכונה וזאת בכדי שנצליח ביחד להעצים פעילות משותפת."

תכנית הפסטיבל הססגוני שיתחיל בשעה 17:00 כוללת סדנאות יצירה, לימוד קפאוורה, מעגל מתופפים וסדנאות אמנות. בשעה 20:00 יתקיים מופע מלהיב של להקות וזמרים צעירים מהשכונה והקן.

קן "גונן אליאב" יחגוג השנה 22 שנים להקמתו. בקן כ-100 חניכים בגילאי כיתות ה' עד יב' ומדריכים בו 10 מדריכים. 8 מחניכי הקן הם מדריכים בקינים נוספים של התנועה בירושלים.


מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים