השמוצניקים נותנים הזדמנות שווה
אביב לשם, דובר השומר הצעיר
אביב - 052-4840620
dover@tkz.co.il
sh-mazkira@tkz.co.il
www.hashomer-hatzair.org
חניכי השומר הצעיר מקן אוסישקין בתל-אביב מתחילים השבוע בהענקת עזרה בשיעורי בית לילדים בעיר: המטרה- צמצום הפערים בין ילדים שהוריהם יכולים לממן שיעור פרטי לילדים שהוריהם אינם יכולים.
היוזמה היא פעילות ראשונה של ועדות גו"צ ותרבות שייסדו החניכים
מסורת חדשה בקן אוסישקין של השומר הצעיר: חניכי הקן שהוקם בשנה שעברה החלו השבוע בהענקת סיוע בהכנת שיעורי בית לכל ילד בכיתות בית ספר יסודי שיחפוץ בכך ויגיע אל מבנה הקן ברחוב אוסישקין בימי שני בין השעות 16:00 – 19:00. את העזרה בחשבון, אנגלית, ושאר מקצועות הלימוד מגישים חניכי התנועה מכיתות ח' ו-יב' שמובילים את הקן בחודשים האחרונים ונרתמו למשימה ברצון.

מספר ישעיה (שייקו) ברנדויין, חניך י"ב ורכז ועדת גו"צ: "מטרת היוזמה שלנו היא לאפשר לכל הילדים הזדמנות שווה להצליח בלימודים. לא רק למי שלהוריו אפשרות לממן עבורו מורה פרטי. היוזמה שלנו באה למנוע מצב בו הפערים בין הילדים מתחילים כבר בגיל בית ספר יסודי וזאת עקב היתרון של הממון. גם אם בהתחלה יבואו מעט ילדים אני מקווה שהיוזמה תתפוס תאוצה ושנסייע במשימה- צמצום הפערים והענקת הזדמנות שווה."

שני גבאי, מדריכה בקן מספרת שהקן הצעיר מצוי כעת בתקופת פריחה. "גייסנו חניכים חדשים וייסדנו לראשונה מאז יוסד ועדות- תרבות וגו"צ, אותן מובילים חניכים. הועדות קיימות בכל הקינים הותיקים של התנועה וכעת גם לאוסישקין הצעיר. אחריות הועדות היא על ערבי התרבות, פעילויות הצופיות והספורט, הפעילות הפוליטית אליה נמשכים חניכינו, ועל המשך גיוס חניכים חדשים לאורך השנה." עוד מספרת גבאי כי בקן 55 חניכים, רובם חדשים, מבתי הספר אוסישקין, תל-נורדאו, הפתוח ביפו ועירוני ה'.

פעילות העזרה בשיעורי בית מתקיימת בימי ב' בין השעות 16:00 – 19:00 ברחוב אוסישקין 7 .

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים