הודעה לעתונות: על גדות הבניאס מכשירים את דור העתיד של המדריכים הצעירים
אביב לשם, דובר השומר הצעיר - 3.8.2004
אביב - 052-4840620
dover@tkz.co.il
sh-mazkira@tkz.co.il
www.hashomer-hatzair.org
550 חניכים מהשומר הצעיר - מהארץ ומחו"ל, בחמישה ימי הדרכה בטבע: 25 מתקנים צופיים ו'אתגרונים' על עצים ועל המים, הכרת יתרונות הקבוצה והיחד, התגברות על פחדים ומכשולים, שיט אבובים-קיאקים ובניית רפסודה, וגלישה זוויתית ממרומי העץ לתוך מימיו הקפואים של נחל חרמון (בניאס)
ליד קיבוץ שדה נחמיה מתקיים כעת סמינר הסמכת המדריכים הצעירים של תנועת השומר הצעיר - מדריכים שיתחילו בעוד פחות מחודש הדרכה ב-90 קני התנועה ומרכזי הפעילות ברחבי הארץ- מערד וירוחם בדרום, ועד שלומי ונהריה בצפון.

הסמינר מתקיים ברוח מורשתו של עומרי קורן ז"ל, מדריך התנועה שנפל בעת שירותו הצבאי כלוחם בנח"ל. שטח המחנה הוא ליד קיבוץ שדה נחמיה בצפון ומשתתפים 370 חניכי התנועה, בוגרי כיתה ט', שהתנדבו להדריך קבוצות צעירות בקן אליו הם שייכים. בסמינר משתתפים גם 70 חניכי התנועה מאוסטרליה, צרפת וארה"ב ו-100 מדריכים המסיימים החודש שנת שירות בקני התנועה.

חמשת הימים הראשונים של הסמינר התמקדו בהקניית מיומנויות הדרכה, סוגיות חינוכיות, והכרה מעמיקה עם תכניה הרעיוניים של התנועה. בחמשת הימים השבוע יוצאים לטבע להיכרות קרובה עם החיים בו, עם מיומנויות הצופיות (בישול בטבע, בניית מתקנים, חציית נחל, מעבר גשרים, שימוש בדברים שמוצאים בשטח ועוד), ההתמודדות עם אתגרים ומשימות חוויותיות בקבוצה, התגברות על פחדים ומכשולים.

בשטח המחנה 25 מתקנים/בתים שניבנו על עצים ועל נחל הבניאס, מתקני 'אתגריים' אותם יעברו המדריכים לעתיד, והרבה הרבה בני נוער שהחליטו לתרום למען חברה טובה יותר על ידי חינוך והדרכה.
לפרטים ותיאום:
אביב לשם, דובר השומר הצעיר - 052-4840620
אמיר יפת, מנהל מחלקת צופיות - 052-4840603

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים