הודעה לעיתונות: בונים עיר על עצי האקליפטוס בבניאס
אביב לשם, דובר השומר הצעיר - 20.6.2004
אביב - 052-4840620
dover@tkz.co.il
sh-mazkira@tkz.co.il
www.hashomer-hatzair.org
מדריכי השומר הצעיר יבנו בחודש הקרוב 40 בתים ומתקנים על עצי האקליפטוס העצומים שלאורך הבניאס, ימציאו מתקנים אתגריים, וימתחו כבל לקפיצת אומגה מעץ המתנשא לגובה של 22 מטר. בחודש הבא ישקוק המקום חיים עם הגעתם של 560 חניכים שיעברו את קורס ההדרכה ויהפכו למדריכים בתנועה
בראשית השבוע הגיע לשטח שליד קיבוץ שדה נחמיה צוות "החלוץ" של השומר הצעיר, הכולל 40 מדריכים, שיכינו במהלך החודש הקרוב את התשתיות ויבנו במקום מחנה מיוחד עבור חניכים מכל רחבי הארץ, שיעברו במקום את קורס ההדרכה שבסופו יהפכו למדריכים בתנועה.

מספר דרור פרקר, רכז אזור צפון:
"המחנה הייחודי יכלול 40 בתים ומתקנים על עצי האקליפטוס העצומים שעל גדות הבניאס. בנוסף, נבנה מתקנים אתגריים על האדמה ובין העצים, ונמתח כבל אומגה מאחד העצים המתנשא לגובה של 22 מטר ממנו יקפצו החניכים באחד מימי המחנה. חשוב לי להדגיש כי המחנה וכל פעילויותיו קיבלו את כל האישורים הדרושים ממשרד החינוך, המשטרה וגורמי התברואה. המחנה יהיה מאובטח כנדרש, וישהה בו צוות רפואי כנדרש."

'החלוץ' מגיע למעשה לשטח 'בתולי' ומייד יתחילו חבריו בעבודות ההכנה: למקום יגיעו משאיות עליהן אלפי סנאדות לבניית המתקנים ומכלי מים לשתייה. הצוות עצמו יעסוק ביומיים הראשונים בחישוף השטח משיחי הפטל הקוצניים. בהמשך יבנה הצוות את המחנה, שיראה כמאין עיר על עצים, ובו יבלו בסוף חודש יולי כ-500 בוגרי כיתה ט' שיעברו במשך 10 ימים את קורס המדריכים הצעירים לקראת כניסתם להדרכה בקני התנועה ברחבי הארץ.
לפרטים:
אביב לשם, דובר השומר הצעיר - 052-4840620
דרור פרקר, רכז אזור צפון - 052-4840621

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים