"גשר לקשר" - פרויקט חדש לנוער יהודי וערבי
אביב לשם, דובר השומר הצעיר - 14.12.2003
אביב - 052-4840620
dover@tkz.co.il
sh-mazkira@tkz.co.il
www.hashomer-hatzair.org
חניכי תנועות "השומר הצעיר" ו"תנועת הנוער הערבי" לוקחים אחריות על המציאות המשותפת ליהודים וערבים במדינת ישראל
תנועות הנוער השומר הצעיר ותנועת הנוער הערבי מחזקות את הקשר ביניהן שהחל לפני כשלוש שנים, על ידי מימושו של פרויקט חדש וייחודי שדן בשאלות הקיום המשותף של יהודים וערבים בישראל. הפרויקט מתמקד בשאלות הלאומיות הישראלית והערבית-הפלשתינית, תוך שהוא יוצא מתוך הנחה שדווקא אנו - בני הנוער, ולא הפוליטיקאים, יכולים להשפיע על המציאות בין אזרחים יהודים וערבים במדינת ישראל.

הפרויקט, שנקרא "גשר לקשר- קנים וסניפים תאומים" יתקיים על ידי מפגשים קבועים בין קבוצות מיישובים קרובים גיאוגרפית. לדוגמה: כרמיאל-חרשים ומג'ד אל-כורום, כפר סבא וטירה, מבואות עירון וכפר קרע, ירושלים ולוד, ויישובי עמק יזרעאל וכפר כנא.

במפגשים בין הקבוצות יושם דגש על עשייה ומעורבות חברתית-קהילתית משותפת לבני הנוער, ועל יצירה אמנותית, מוזיקלית, אקולוגית ופוליטית. בחודש יולי 2004 ישתתפו נציגי הקבוצות ב"מחנה שלום" באוסטריה שיהווה סיכום לפרויקט.

בתנועות מקווים שהתהליך החינוכי והמסר המועבר על ידי קיום והצלחת הפרויקט, יוכיח לרבים בציבור היהודי והערבי בישראל שאפשר להתמודד עם שאלות הלאומיות, חשוב להכיר ולכבד את הרגשות הלאומיים של כול הצבורים וכך ליצור מציאות אחרת וטובה יותר בין יהודים וערבים.
לפרטים:
אביב לשם, דובר השומר הצעיר - 052-4840620
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים