הודעה לעיתונות: הנהגת השוה"צ החליטה לאחד טיולי חנוכה של השכבות הבוגרות עקב המצב הכלכלי הקשה, כדי להוזיל השתתפות בטיולים
אביב לשם, דובר השומר הצעיר - 1.12.2003
אביב - 052-4840620
lesh72@hotmail.com
sh-mazkira@tkz.co.il
www.hashomer-hatzair.org
עקב המצב הכלכלי הקשה, וחוסר יכולת חניכים רבים לממן השתתפותם בטיולים ובפעילויות חינוכיות, החליטה הנהגת "השומר הצעיר" שלראשונה יאוחדו טיולי חנוכה של השכבות הבוגרות
משמעות ההחלטה: הוזלה משמעותית של ההשתתפות בטיול ומתן האפשרות לכול החניכים המעוניינים להשתתף.

המצב הכלכלי של רבות מהמשפחות מהן מגיעים חניכי תנועת השומר הצעיר בערים ובקיבוצים הורע בשנים האחרונות. עובדה זו גורמת לכך שלגבי חניכים רבים ההשתתפות בטיולי התנועה בקיץ, בפסח או בחנוכה היא כבר לא דבר מובן מאליו, אלא מותנית בכך שהוריהם מסוגלים לעמוד בעלות הטיול הנעמדת בכמה מאות שקלים.

על מנת להתמודד עם המצב החדש, וכדי למנוע את המצב שחניך לא ייצא לטיול או פעילות חינוכית אחרת עקב חוסר יכולת משפחתו לממן השתתפותו החליטה הנהגת השומר הצעיר לאחד את שלושת טיולי חנוכה לשכבות הגיל י', יא' ו-יב' לטיול אחד שיתקיים במכתשים שבדרום הארץ בחופשת חג החנוכה.

איחוד הטיולים גורם לחיסכון לוגיסטי גדול במינהלות הכרוכות בארגון הטיולים, וכתוצאה מכך להוזלה משמעותית של עלות ההשתתפות בטיול - במקום 420 ₪ רק 290 ₪, המאפשרת לחניכים רבים שכבר הודיעו על חוסר יכולתם להשתתף להירשם מחדש וליהנות מטיול מקסים בן 4 ימים שכולל את כול מרכיבי האבטחה, הרפואה והלוגיסטיקה הנדרשת.
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים