המדינה קצב אישר השתתפותו בערב הפתיחה של "השומריה" ב-31.7.03
בהנהגת השומר הצעיר רואים את השומריה קורמת עור וגידים. גדלה הרשימה של קיבוצים, מועצות אזוריות, גופים ציבוריים וחברות שנענו לבקשה לתרום להפקת והצלחת "השומריה".
בסיוע פנייה אישית של ח"כ אבשלום (אבו) וילן אישרה לשכת נשיא המדינה את השתתפותו של נשיא המדינה, מר משה קצב, ב"שומריה" - אירוע השיא של השומר הצעיר בשנת ה-90.

הנשיא יכבד בנוכחותו את אירוע הפתיחה - מפקד אש מרהיב, במהלכו יברך את אלפי משתתפי השומריה. בהנהגת התנועה קיבלו בסיפוק רב את הידיעה על בואו של הנשיא. "לכבוד לנו שהנציגות הממלכתית הבכירה ביותר בישראל תכבד בנוכחותה את חגיגות ה-90 לתנועת הנוער היהודית הראשונה", אומרים בהנהגת התנועה.

תחום נוסף בו נרשמה התקדמות משמעותית הוא בגיוס הכספים לשומריה ובגיוס אנשים שיסייעו מכשרונם וניסיונם להצלחת ההפקה האדירה. קיבוצים שכבר נרתמו לסייע הם משמר העמק, דליה, הזורע, עין השופט, מצר, מרחביה, מסילות, עין החורש וגעש. גם המועצות האזוריות גליל עליון, יואב, מגידו וזבולון הבטיחו סיוע במימון מערך ההיסעים ליער משמר העמק. גופים נוספים שהבטיחו עזרתם הם הקואופרטיבים להובלה של בית שאן-חרוד ושל הנגב והערבה, חברת החשמל, חברת "מקורות" ונציבות המים, אשר יתרמו תשתיות ומשאבים. לשומריה צפויים להגיע גם מאות חניכים מקני התנועה בעולם. עזרה במימון הגעתם תגיע מהסוכנות היהודית. לקרן הקיימת לישראל תפקיד משמעותי בהכנת התשתיות לקראת השומריה. טרקטורים של הק.ק.ל יעלו בהמשך החודש על השטח כדי להכין את תשתיות המים, התברואה, החשמל והאבטחה לקראת סוף חודש יולי - תחילת השומריה.
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים