דיווחי תנועה מספר 3, מרץ 2007

 

אנו שמחים לשלוח עבורך את המבזק השלישי, ובו דיווח על מגוון פעילויות ויוזמות שמבצעת התנועה הקיבוצית, ומגוון שירותים שמציעים גורמי התנועה לטובת החברים. נודה על העברת הדיווח גם לדפי מידע שמוציא הקיבוץ על מנת שיותר חברים יחשפו לו ויעזרו בתכנים במידת הצורך.  להת' 

קריאה נעימה,

זאב (ולוולה) שור גברי ברגיל

מזכירי התנועה, מרץ 2007

 

 

מבזקי תנועה 3

 


 

תנובה

לאחר חודשים של עבודה אינטנסיבית התקיימה ועידת תנובה, בה אושר ברוב עצום הפיכת תנובה לחברה והעברת השליטה לקרן ההשקעות אייפקס ומבטח שמיר. עבודה רבה, בשיתוף הארגונים האזוריים, נעשתה במטרה לייצר הסכמים בין יצרני החלב להנהלת תנובה, לייצר הבנות בין המערכת הבנקאית, המטה לביצוע הסדר הקיבוצים ומשרד האוצר, בנוגע לאפשרויות השימוש בכספי מימוש מניות תנובה של קיבוצים שיבקשו למכור מניותיהם בחברה.

בימים אלה עסוקה התנועה בהשלמת מכלול הנושאים שעדיין נשארו פתוחים, כאשר המטרה המרכזית היא להבטיח שמירב הכספים שיוזרמו לקיבוצים שיבקשו לממש אחזקותיהם בתנובה יועברו לקרנות הפנסיה של החברים. 

 

עדכון טיפול תלונות על הפרת תקנון הקיבוץ

הלל לויתן, חבר קיבוץ יגור, הצטרף לצוות התנועתי שהוקם לפני חמישה חודשים במטרה לטפל בתלונות של חברי קיבוץ על הפרות תקנון הקיבוץ בקיבוצם, וירכז את עבודת הצוות על פי בקשת מזכירי התנועה. הצוות יתמקד בשני נושאים מרכזיים: חשש לעבירות תקנון במסגרת תהליך "שינוי", ואי עמידה של קיבוצים בתקנון באופן הפוגע בקבוצת חברים כזו או אחרת.

 

כנסים אזוריים

270 חברים, נציגי 105 קיבוצים, השתתפו עד כה בארבעת הכנסים הראשונים שארגנה התנועה הקיבוצית במילואות, עמק הירדן, עמק יזרעאל ובגרנות, בנושאים- "תקנות הערבות ההדדית בקיבוץ המתחדש" ויחסי עבודה בקיבוץ המתחדש. הכנסים הבאים יערכו במשקי דרום (19/3), גליל עליון (26/3) ובערבה (29/4).

 

עם הפנים לותיקים

השר לענייני גמלאים, רפי איתן, היה בשבוע שעבר אורח התנועה הקיבוצית, בסיור שהתקיים בשלושה קיבוצים בהם קיימים בתים סיעודיים- יסעור, מצובה ואילון.  מטרת הסיור עם השר הייתה להכיר לו טוב יותר את נושא בתי הסיעוד בקיבוצים, מתוך כוונה לפעול במשותף להבטחת פתרון מיטבי לאלה מבין הותיקים בקיבוצים, שיצטרכו שירותי סיעוד או בית מוגן. בסיכום הביקור סוכם על הקמת צוות משותף שיכלול את נציגי המשרד לענייני גמלאים והתנועה הקיבוצית שיכין תכנית עבודה משותפת שתאפשר להרחיב באופן משמעותי את מספר המיטות בבתי סיעוד בקיבוצים. 

 

נחיתה רכה באזרחות

3000 בני קיבוץ משתחררים מהצבא מדי שנה. יש להם זכויות רבות עם נחיתתם באזרחות. ראש היחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון, חיים ערוסי, יסביר בכנס שעורכת מחלקת הביטחון הקיבוצית, עבור ממלאי תפקידים בקיבוצים, את מכלול זכויות המשתחררים. הכנס יתקיים ביום ראשון, 25/3 מהשעה 11:00, בבית התנועה הקיבוצית בתל-אביב. פרטים  והרשמה בטלפון 03-6925322

 

מידע לחברים:

המלצות, זכויות, וסיכום כלכלת הקיבוצים

השבוע הושקה חוברת "שנתון התנועה הקיבוצית 2005" בו מידע מקיף המסתמך על נתוניהם של 97% מהקיבוצים בנושאי כלכלה, דמוגרפיה ואורחות חיים. שתי חוברות נשלחו לכל קיבוץ והן מיועדות למזכירות הקיבוץ. חברים המעונינים במידע המלא מוזמנים לגלוש ל"אתר הקיבוצים" באינטרנט www.kibbutz.org.il.

קובץ נוסף שעשוי לעניין חברים רבים הוא "המלצות התנועה לזכויות אלמנים/ת ומשפחות חד-הוריות בקיבוץ המתחדש", חברים המעונינים בקובץ ההמלצות מוזמנים לבקשו בטלפון 03-6925245

חוברת נוספת היא הסדר העברות תגמולי משרד הביטחון לנכי/ות צה"ל שהם חברי קיבוץ. לאחר שנים רבות בהן לא היה מוסדר נושא התגמולים של נכי צה"ל ונכי פעולות איבה בקיבוצים, התקבל תקנון המסדיר זאת בצורה ברורה, המתאימה לאורח החיים בקיבוצים כיום. הכנת התקנון נעשתה ע"י צוות בראשות אבישי טבת (מחלקת נפגעי צה"ל בתנועה הקיבוצית) ונכי צה"ל מקיבוצים שונים, במטרה להפחית את החיכוך בתחום רגיש זה.

לקבלת התקנון החדש ניתן לפנות לאבישי טבת בטלפון 050-5777767

 

ביקורי שכנים

ביוזמת אגף המשימות יפגשו נציגי 6 מועצות נוער- מדימונה, ירוחם, רמת-הנגב, מצפה רמון, אשכול ונתיבות, וייצאו בפסח לסמינר בן 5 ימים, במטרה ליצור חיבור וזיקה בין מועצות הנוער של היישוביים הקרובים גיאוגרפית. החלק השני הנו הסמינר עצמו בו יפגשו בני הנוער וידונו בקונפליקטים המלווים את החברה הישראלית.

 

חברות, לפורום

חדש: פורום אינטרנט של מזכירות רפואיות בקיבוצים. במה להתייעצות, החלפת מידע וטיפים, דילמות מקצועיות וחלוקת חוויות. יושק חגיגית בכנס (20/3) שעורכת מחלקת בריאות ורווחה בתנועה הקיבוצים03-6925382. הפורום באתר הקיבוצים www.kibbutz.org.il

 

יוזמה: אירוח משפחות בליל הסדר בקיבוץ

מדובר באירוח משפחות המתקשות לקיים סדר מבחינה כלכלית, ושמחות להתארח בסדר קיבוצי או אצל משפחה בקיבוץ. עד כה נענו 20 קיבוצים לפניית אגף המשימות התנועתי, וקיבוצים נוספים מוזמנים להציע עצמם ברצון. הכוונה היא למצוא סידור לחג עבור 300 נפשות. מוזמנים להתקשר לטלפון 03-6925398

 

קליטה נעימה

מגמת הקליטה לחברות בקיבוצים נמשכת גם בראשית 2007: מנתוני שנאספו במטה לצמיחה דמוגרפית בתנועה הקיבוצית מראים כי קיבוץ מגל קלט 20 חברים חדשים, להבות חביבה 25, כרמיה שבנגב 5, כרמים- 20 משפחות, ולוטן שבערבה – 8. עוד קודם לכן נקלטו ברבדים 24 משפחות. זו קבוצה ראשונה של קיבוצים, ידוע על מגמת קליטה בקיבוצים רבים נוספים.

 

 

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית 050-7677913

 

 


על מנת לקבל את דיווח התנועה עליך רק להירשם בטופס מקוון ולמלא פרטים: שם, קיבוץ, דוא"ל.

הדיווחים יגיעו אליך לדואר אלקטרוני ישירות למחשב שלך.

חשוב לציין שכתובות הדוא"ל של הנרשמים כאן לא יועברו לשום גורם מסחרי.מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים