פרוטוקול ישיבת מזכירות התנועה הקיבוצית, מס' 6 מ-27.3.2011

פרוטוקול ישיבת מזכירות התנועה הקיבוצית

יום ראשון כ"א אדר ב' תשע"א, 27.3.11

(ישיבה 6/2011)

 

נוכחים: זאב (ולוולה) שור, מרקי לוי, אבו וילן, אבי אהרונסון, אודי פלד, איל רייז, אילנה קיפר, אפרים שפירא, איתי מרגלית, גורית שמר, יואל מרשק, מריו טויב, ניר מאיר, סמדר סיני, סמדר כ"ץ, עמיקם אסם, עמרי כנען, רבקה וילנד, תמר וולפין.

חסרים: שרת החקלאות אורית נוקד, אלון שוסטר, ח"כ חיים (ג'ומס) אורון, ח"כ שי חרמש.

מוזמנים: עו"ד אמיר גנז, עו"ד יעקב אברהמי, ראובן בוימל (יועץ פנסיה), שלומי אילן (כיסופים - שולחן הקיבוץ המתחדש), עמירם אפרתי (דן), אילן גורן (נגבה), בעז אפלל (יפתח), אמציה רייז (עין המפרץ), עזרא רבין (געש), אמרי רון (משמר העמק), אריה שרייבר(נירים), סמדר שביט (נען), אורי מרגלית (רמת הכובש), ניב ויזל (נתיב הל"ה), איל גורן (נחשולים), עירית דקל (עין החורש).

חברי צוות אירועי המאה: חמי סל (עין שמר) דורון רות (שער הגולן)

משתתפים: יואב מרגלית.

משקיפים קבועים: אביב לשם, משה תרשיש, עו"ד מיכי דרורי.

 

יו"ר הישיבה: זאב (ולוולה) שור - מזכיר התנועה הקיבוצית

 

על סדר היום:

א.      אישור פרוטוקול ישיבת המזכירות (5/2011) מיום א' 13.3.11.

ב.      סיכום אירועי מאה שנות קיבוץ - מוזמנים חמי סל ודורון רות.

ג.       הצעת צוות הפנסיה לקראת דיון במועצה (חומר צורף להזמנה).

 

החלטות

 

א.      פרוטוקול ישיבת המזכירות מיום 13.3.11 אושר בהצבעת רוב ובהתנגדות של 1.

ב.      סיכום שנת המאה לקיבוץ:
 

(1)   פורטה רשימת האירועים שהתבצעו במהלך השנה - כדלקמן: אירוע הפתיחה בדגניה, טורניר כדורעף ארצי, הליכה בעקבות ראשונים אל אתרי מורשת, סמינר בינלאומי בנושא השיתוף במכללת יזרעאל, משחק "חפשו את המטמון", אושפיזין בחג סוכות, המופע המרכזי בדגניה בהשתתפות קהל בן 5000 איש ואישה, שקדמה לו ועידת התנועה בכינרת, מסע אופנים מראש הנקרה ועד אילות, ישיבת ממשלה חגיגית בדגניה, פסטיבל סינימה קיבוץ בסינמטקים, כנס חינוך - מאה שנות חינוך קיבוצי, שלושה מופעים בצוותא - שירים, סיפורים והווי הקיבוץ בראי ההומור, ישיבת כנסת חגיגית למאה שנות קיבוץ, כנס בערבה תחת הכותרת "מאה שנות שיתוף", תערוכות בגלריות קיבוציות, שיעורי מחנך בבתי הספר וסדרת טלוויזיה בת ארבעה פרקים, שעריכתה מסתיימת והיא תוקרן בערוץ 1 ובערוץ 8 לקראת סוף השנה. כמו כן - רשות הדואר הפיקה בול מיוחד לרגל מאה שנות קיבוץ ויצא ספר על הקיבוצים ביזמה פרטית חוץ תנועתית.

(2)   נמסר על ידי מרקי לוי דו"ח כספי, שהדגיש, כי התנועה לא הוציאה מתקציבה השוטף כל סכום שהוא לצורך קיום האירועים. כל הכספים הגיעו מתרומות שנאספו כדין והוצאו לפי הצורך בצורה מסודרת ומבוקרת ע"י מערכת הנהלת החשבונות של התנועה. הוזכרו בתודה שמות התורמים - כולל ציון העובדה שהגיעו תרומות גם מקיבוצים באמצעות הארגונים האזוריים - והשנה נגמרה באיזון עם יתרה קטנה.

(3)   דורון רות וחמי סל סיכמו את העבודה המשותפת בסיפוק רב, חברים נוספים השמיעו דברי הערכה חיוביים ומזכיר התנועה סיכם בהשמעת דברי תודה לצוות ולכל מי שסייע לו בעבודה המאומצת בניהול וביצוע כל האירועים. אין ספק - סיכם המזכיר את דבריו - כי שנת האירועים גם שמה אותנו על סדר היום הציבורי וגם מילאה גאווה את חברי הקיבוצים.

ג.      הצעות צוות הפנסיה
בעקבות הצגת תכנית הפנסיה של הצוות התנועתי, הערות של אנשי "פנסיה בראש" וחברים מקרב מטה הקיבוץ המתחדש, נערך דיון שסוכם בכך, כי הוטל על רכזת צוות הפנסיה התנועתי, רבקה וילנד, לקיים פגישה משותפת של כל מי שהציגו בדיון עמדות שונות ומנוגדות ולהגיע להצעה מוסכמת וזאת במגמה ברורה שלא להגיע למועצה עם מסמכים שונים.

 

זאב (ולוולה) שור

מזכיר התנועה הקיבוצית

 

העתק:

עמיקם אסם (תכנון ומידע)

 

 

פרוטוקול ישיבת מזכירות מס' 5 מ-13.3.2011
הצעת תוכנית הפנסיה ע"י הצוות התנועתי
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים