פורום תנועות ההתיישבות - סיכום ישיבה מיום 13.4.08

פורום תנועות ההתיישבות - סיכום ישיבה מיום 13.4.08

 

נוכחים: גברי ברגיל, זאב (ולוולה) שור, ח"כ שי חרמש, משה פאול, מאיר ויזל, איציק באדר, דדי רובינשטיין, צבי מרום, משה בן ישי, שרגא נוי, נחמיה רפל, יצחק (שייע) ישועה, דוביק מילר, רפי עשת, מיכי דרורי, עמית יפרח, ירון סולומון.

 

משתתפים: יעל שאלתיאלי - מנכ"ל משרד החקלאות, יוסי ישי - ראש הרשות לתכנון במשרד החקלאות, עו"ד אורי זליגמן - רשם האגודות השיתופיות, יובל פונק - החטיבה להתיישבות.

 

הדיון בפורום ההתיישבות התקיים בהמשך לדיון שהתחיל בישיבה הקודמת של הפורום בכל הקשור למדיניות המדינה כלפי יישובים דלי אוכלוסין.

 

בתחילת הישיבה הסבירה יעל שאלתיאלי על ההחלטה שהתקבלה במשרד ע"י השר שלום שמחון והצוות הפעיל של המשרד לטפל בנושא באופן נקודתי מול כל תנועה. הכוונה היא לאתר יישובים בהם קיימת בעיה של מיעוט אוכלוסייה, לחפש את הסיבות לכך ולתת להן פתרון שיבטיח את חיזוקם.

 

חברי הפורום ברכו על ההחלטה וחזרו והדגישו שהמטרה של המדינה צריכה להיות למצוא את הפתרונות הנדרשים בתחומים של תשתיות, דיור ותעסוקה שיאפשרו לאותם יישובים לגדול.

 

בסיכום הישיבה סוכם שהפורום מברך על שינוי הכיוון בטיפול בנושא כפי שהוצע ע"י שר החקלאות ואנשי משרדו. בנוסף לכך הוחלט שצריך לעשות מאמץ משותף לתנועות ההתיישבות, משרד החקלאות והחטיבה להתיישבות לחיזוק הכפר כנגד המדיניות של המנהל להאצת הפרבור. החלטה נוספת הייתה שהתנועות חייבות לוודא שלא קיים מצב שבו יישוב לא גדל בגלל שהאנשים הגרים בו מסרבים להגדילו ולקלוט אנשים חדשים.

 

הישיבה הבאה תתקיים ביום 25.5.08

 

 

                                                                                                רשם: גברי ברגיל

 


מסמכים אחרונים - התנועה הקיבוצית


מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים