פורום הקיבוץ המתחדש

פורום הקיבוץ המתחדש

 

 

מזה כשני עשורים צומח הקיבוץ המתחדש לגווניו השונים, מתוך התמודדות של

החברים בשטח עם השינויים מבית ומחוץ, על מנת לבנות את עצמו מחדש לנוכח המשבר שעבר עלינו. הגיעה העת לעלות שלב, ולעבור מקרב הישרדות לשלב הגדרת  הקיבוץ החדש כדרך חיים ערכית ורלבנטית לדמותה של החברה הישראלית במאה ה-21 – דרך לרבים.

 

התנועה הקיבוצית מורכבת ברובה מקיבוצים מתחדשים, ומתחייב שהטיפול בהתפתחות הקיבוץ המתחדש יעמוד במרכז סדר יומה, במסגרת תפישה מערכתית כוללת.

 

על מנת לבסס את קיום הקיבוץ המתחדש לאורך זמן, יש להתמודד באופן שיטתי באיומים הפנימיים והחיצוניים על קיומו, ולהעצים הזדמנויות אותן זיהינו והגדרנו. מהלכים אלו יוכלו להעשות רק מתוך שיתוף פעולה מלא והתגייסות רחבה של החברים הפועלים ויוצרים את המציאות בקיבוצים עצמם, יחד עם התנועה ואגפיה, תוך שימוש בידע המצטבר והרעיונות החדשניים שעולים מהשטח.

 

מתוך אהבה לבית הקיבוצי שלנו, אמונה בעתידו, ותחושת אתגר להיות פעילים בעיצובה של יצירה חברתית יחודית מעבר לרמת הקיבוץ הבודד, אנו מזמינים חברים וממלאי תפקידים בקיבוצים המתחדשים להצטרף למהלך. 

אורי מרגלית

ליצירת קשר והצטרפות לרשימת מכותבים:

אורי מרגלית – מרכז orym@biz-rmk.co.il

טל. נייד 050-5755623

 

 

חברי צוות ההיגוי: דב אביטל (מצר), עופר אדר (געתון), נורית ברקאי (ראש הנקרה), יצחק בש (נוה אילן), שלמה גלזר (ניר דוד), עדית דקל (עין החורש), ניב ויזל (נתיב הל"ה), מיכאל ורבין (יקום), רקפת זוהר (עין שמר), מירב ניב (גשר), סמדר שביט (נען).

 
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים