רשם האגודות השיתופיות, עו"ד זליגמן: 'מדיניות המינהל נגד הקיבוצים לא חוקית וסותרת את 'חוק מינהל מקרקעי ישראל''
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

רשם האגודות השיתופיות, עו"ד אורי זליגמן: "מדיניות המינהל נגד הקיבוצים לא חוקית וסותרת את "חוק מינהל מקרקעי ישראל". התנועה הקיבוצית נערכת לקרב מול מינהל מקרקעי ישראל

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 19.10.2012

 

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור תוקף בחריפות את מינהל מקרקעי ישראל: "עצירת חתימה על היתרי בניה לקיבוצים מזכירה את מדיניות "הספר הלבן" של הבריטים. ניאבק באלה המבקשים לחסל את הקיבוצים"

 

בכנס ארצי שקיימה התנועה הקיבוצית, אתמול בסמינר אפעל, תקף מזכ"ל התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור בחריפות את מינהל מקרקעי ישראל שעוצר מאז ראש השנה מתן היתרי בניה לקיבוצים בכל רחבי הארץ לאור חילוקי דעות על תהליך שיוך הדירות.

 

"עצירת המינהל חתימת על היתרי בניה בקיבוצים היא הכרזת מלחמה על הקיבוצים, ש-75% מהם בנגב, בגליל ובגבולות המדינה. נשיב מלחמה כי זהו מאבק על עתיד הקיבוץ מול אלה המאיימים לחסלו" אמר מזכ"ל התנועה הקיבוצית.   

 

עוד הוסיף שור, "מדיניות המינהל מזכירה את גזירות "הספר הלבן" שהטילו הבריטים על ההתיישבות טרום הקמת המדינה. לא יעלה על הדעת שבשנת 2012 לא תתאפשר בנייה וצמיחה דמוגרפית בקיבוצים, ש-75% מהם נמצאים בגליל, נגב וגבולות המדינה. זוהי הכרזת מלחמה על הקיבוצים ואנו נילחם כנגדה בכל הכוח" אמר.

 

עו"ד אורי זליגמן, רשם האגודות השיתופיות, שמעמדו זהה לזה של שופט מחוזי, נתן רוח גבית לקיבוצים: "המינהל עושה כנגדכם מהלך לא חוקי, הוא לא יכול לתת הוראות ביצוע למחוזותיו, לפני החלטה פורמאלית של מועצת מקרקעי ישראל".

 

עוד אמר רשם האגודות השיתופיות, "החלטה לעצור מתן היתרי בניה לקיבוצים סותרת את חוק מינהל מקרקעי ישראל".  

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים