מערב הסעודית לקיבוץ
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

מערב הסעודית לקיבוץ

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 27.12.2011

  

ד"ר אירית בר נתן

מפעילי "אתר הקיבוצים" - פורטל התנועה באינטרנט - הופתעו לגלות השבוע מתעניינים חדשים בקיבוץ - גולשי אינטרנט ממדינות ערב. לקראת הצגת האתר וחידושים בו למזכירות התנועה עשתה ד"ר אירית בר נתן (מעגן מיכאל) גם בדיקה מהיכן מגיעים הגולשים לאתר, באמצעות טכנולוגיה של גוגל. להפתעתה ראתה שבחודש האחרון ביקרו בקיבוץ, בינתיים וירטואלית, אזרחים ממדינות ערביות - שמונה ממצרים, ארבעה ירדנים, שלושה לבנונים, וגם שניים ממדינות רחוקות יותר - מערב הסעודית - שניים, ושניים נוספים ממרוקו.

 

המאסה הגדולה של הגולשים היא מישראל, כמובן. בסך הכול נצפו בחודש האחרון כשלושה מיליון דפים באתר. לצד ישראלים, נרשמו 540 משתמשי אינטרנט מארה"ב שגלשו לאתר הקיבוצים. היתר מאנגליה (225), גרמניה (148), קולומביה (62), מקסיקו (62), דרום אפריקה (41), הודו וטייוואן עם 13 משתמשים והחברים ממדינות ערב.

 

אתר הקיבוצים הוא המקור המקיף ביותר של מידע על התנועה ומחלקותיה, הקיבוצים בישראל - על כל קיבוץ בנפרד, ראשית הקיבוץ ונתונים מצרפיים על כלכלת הקיבוצים. עוד באתר מידע על תעשייה וחקלאות בקיבוצים, תנועות נוער, מדור סיפורי הווי קיבוץ, ארכיון סרטונים מקיבוצים, ארכיונים לתולדות הקיבוץ, מכוני מחקר, ואפילו מדור היכרויות "נפגשים בגורן".

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים