במוקד הוועידה: גיבוש תעודת זהות לקיבוץ
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

במוקד הוועידה: גיבוש תעודת זהות לקיבוץ

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 22.12.2011

 

המארגנים: הזדמנות לכל קיבוץ להשתתף בעיצוב תעודת זהות מוסכמת

 

צירים מ-95 קיבוצים כבר אישרו השתתפותם בוועידה הרביעית בעידן התנועה המשותפת, שתתקיים ב-12/1/2012 בסמינר אפעל. הוועידה תהווה המשך - מושב ב' - לוועידה החגיגית מאוקטובר 2010, שהייתה חלק מחגיגות 100 שנות קיבוץ.

 

בראשית השבוע נשלחה תזכורת לכל הקיבוצים, ולצירי ועידת כנרת, ובקשה מכל מי ששימש אז ציר מטעם קיבוצו, וממשיך בכך גם במושב ב', לוודא בדחיפות שמזכירות קיבוצו שלחה את שמו למזכירות התנועה, לכתובת: mazkir@tkz.co.il , כך נוכל לשלוח לכל הצירים הזמנה אישית, ומידע.

 

מה משותף?

 

ומה על הפרק בוועידה ? הסיפור המרכזי הפעם הוא גיבוש מסמך, מעין "תעודת זהות" משותפת, ומוסכמת, לקיבוץ של היום. מציאת המשותף בין כל הקיבוצים. מארגני הוועידה מצפים להשתתפות נציגים מכל הקיבוצים שיבואו להשפיע מה יהיו מרכיבי "תעודת הזהות" של הקיבוץ.

 

התעודה תגובש לאחר דיון בקבוצות, בהן יועלו להתייחסות שאלות עם מאפיינים של מבט "פנימה" - אל הקיבוץ, ו"החוצה" - אל החברה הישראלית. המשתתפים יחולקו לקבוצות דיון בשישה נושאים - ערבות הדדית - היקפה, תחומיה והמקורות ליישומה. נכסים משותפים, צמיחה דמוגרפית - צורך קיבוצי או ישובי פנימי בלבד או גם אינטרס לאומי. קבוצה נוספת תדון על תרבות - "הקיבוץ כקהילה יהודית ישראלית", קבוצת אחרת תדון בחינוך - לאור שינויים בדמוגרפיה הקיבוצית והשפעותיה, וקבוצה שישית תעסוק בעקרונות התכנון של החצר הקיבוצית, והשפעות אלה על אורחות החיים בתוכו ובסביבתו.

 

בין חוג לדיון, ארוחה או שיחת חולין בין נציגי הקיבוצים, יופיע יורם טהרלב בקטעי הומור מהווי הקיבוץ והמדינה, ברכות ודברים של אישי ציבור.

 

מספר טלפון להזמנה ובירורים 03-6925325

 

לפרטים ולסדר היום - לחצו כאן

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים