אפק חדש
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

אפק חדש

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 30.11.2011

 

"קיבוץ אפק הוא מתחדש עם אוריינטציה מאוד שיתופית" הגדיר מיכה טיסר, יו"ר (חיצוני) את הקיבוץ בדרום עמק זבולון. עדות מוחשית ראינו בהגעת ממלאי התפקידים בקיבוץ, למפגש עם מטה התנועה - גבי טריינין - מנהל עסקי, דורית בקר (שמרת) - מנהלת קהילה, יזהר שיינפלד (צוות פנסיה), שמעון כהן, יחיעם ויינר, זאביק פרבר, חיה שריג (רכזת חינוך), רבקה כהן, עודד סיוון, רחלה גורי, יוחנן ברניב (מנהל תשתיות), שלמה וולף, חגי וסרמן (רב"ש), נינה בנטל, יפה ירון (בריאות), שחר גרינברג (רכז מטעים), יפעת גולדברג, אורית שי (פרוייקט צמ"ד), ריקי ירון, יונתן דגן (מנהל גד"ש), וזהרה גולדברג.

 

בתעודת הזהות של אפק קליטה לחברות מלאה - כרגע בנים ובהמשך גם תושבים שחיים זמן רב בקיבוץ, היעד הוא 10-15 משפחות כל שנה, הבניה בשטח הקיבוץ.

 

לקיבוץ תעשייה - "מגו" למוצרים רפואיים, ו"אסיב" - למוצרי טקסטיל. וחקלאות - גד"ש, מטע, לול ורפת. ראשית הקיבוץ ב-1946, כיום עומד מספר החברים כל 231 חברים, מהם 54 פנסיונרים ו-60 חברים חדשים. הפנסיה המשולמת לגמלאים היא 3,200 ₪ ליחיד, מתוכננת העלאה ל-3500 ₪. בקהילה מתגאים במערכת חינוך איכותית, פעילויות תרבות עניפה, מפעל מוגן לפנסיונרים, וענף בריאות ורווחה ותוספת אחות.

 

אמנון צורף - מלווה הקיבוץ בצוותא עם ליאת פאר - מסיים בקרוב את עבודתו בתנועה, קיבל שי מהקיבוץ על תשע שנות קשר. מצגת הנשענת על ניתוח מאזנים חמש-שנתי, הראה צורף שמצב הקיבוץ מהבחינה הכלכלית טוב, פרט לבעיית חוב "בלון", ותלות בתאגידים שיוצרת סיכון. אוכלוסייה במגמת עליה, מחזור הכנסות מעל הממוצע ובמגמת עליה, כך גם היקף הנכסים.

 

ולוולה סיכם בדיווח על פעילות התנועה בנושא זכויות בקרקעות וזכאויות לבנייה, מימוש ההישג של תקציב לשדרוג תשתיות פיזיות בקיבוצים, שמירת בעלות הקיבוץ על אמצעי הייצור, נכסים וקרקע 'שטח המחנה'.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים