אז מה חדש במשק?
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

אז מה חדש במשק?

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 9.11.2011

 

איה שגיא

עדכון מתנדבי חו"ל בקיבוץ

 

רבים לא יודעים, אבל יש מתנדבי חו"ל בקיבוצים. הרבה פחות מאשר בעבר, אבל 30 קיבוצים עדיין שותפים לתכנית מתנדבי חו"ל. איה שגיא מצרעה מנהלת מטעם התנועה את התכנית. זהו דיווח קצר שהוציאה לרכזי התכנית בקיבוצים, וחשבתי שיהיו אנשים נוספים שיתעניינו לדעת על הנעשה.

 

ראשית פותחת איה ב'שוויץ', כהגדרתה, והיא מסבירה: קבוצת המתנדבים בפייסבוק הגיע בראשית החודש ליותר מ-10,000 חברים, מתנדבים בהווה ובעיקר אלפי מתנדבים מחו"ל שעברו לאורך השנים בקיבוצים שהתחברו מחדש לחוויה המשמעותית שחוו בצעירותם בקיבוץ בישראל. הדרך המהירה להצטרף לקבוצה היא להיכנס לאתר האינטרנט שלנו: www.kibbutzvolunteers.org/il, ללחוץ על הקישור שנקרא Kibbutz volunteers שמופיע בתחתית דף הבית - להיכנס לקבוצה שלנו ולעשות Like. בדף הקבוצה יש כבר מאגר גדול של אלפי תמונות, אלבומים, סרטונים וסיפורי חוויות מהקיבוץ שהעלו החברים. מאוד מרגש.

 

מחדשים קשר

 

ומה בהווה? לאור הצלחת הטיול בארץ שאורגן ביוני 2011 למתנדבים שהיו בקיבוץ בעבר, ולכבוד מאה שנות קיבוץ, אנו מארגנים שני טיולים נוספים שיארכו שמונה ימים: הראשון בחודש מרץ והשני בחודש יולי, כאשר הדגש הפעם הוא על השתתפות של משפחות שחלק מהפרטים בהן היו מתישהו מתנדבים בקיבוץ.

 

פרטים על הטיול נמצאים באתר שלנו. מוזמנים להפיץ את דבר הטיולים למי שעשו להתעניין בהשתתפות בהם.

 

אנו מפיצים מדי חודש מהדורה מקוונת של Newsletter עלון חדשות מחלקת מתנדבי חו"ל. למעלה מ-20,200 מכותבים ברחבי העולם מקבלים את העדכון החודשי. נשמח להצטרפות של נמענים נוספים. ההצטרפות היא דרך אתר האינטרנט של המחלקה, בו כתוב:

Don't forget to join our mailing list to receive updates from us

 

"סמינר המתנדבים" החמישי אליו מוזמנים מתנדבים שנמצאים בימים אלה בישראל יתקיים בגבעת חביבה בשבוע הבא. בתכנית הרצאות בנושא הקיבוץ, החברה הישראלית, השואה, ישראל 2011, ריקודי עם, וסיור על "קו התפר" בבחינת טוב מראה עיניים.

 

נוסטלגיה קיבוצית: תערוכת צילומים של מתנדבים בעמק הירדן, של הצלם דוד עינב (יוטיוב)

 

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים