המשימה משנה כיוון
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

המשימה משנה כיוון

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 8.11.2011

תמונה ממסע האופניים שנת 2009

לראשונה לא אישר צה"ל את מסע יב' לאורך גבול מצרים, והוא ינוע מירוחם לערבה

 

המצב הביטחוני המתוח בחודשים האחרונים לאורך גבול ישראל-מצרים הביא לכך שלראשונה מאז נחתם הסכם השלום בין שתי המדינות בשנת 1979 לא יעבור המסע המסורתי של בני ובנות יב' מהקיבוצים לאורך גבול ישראל-מצרים.

 

הסיבה לשינוי המסלול היא סירוב של צה"ל לאשר את מסלול המסע לאורך הגבול עם מצרים. במקום המסלול הקבוע לאורך הגבול עם מצרים ינועו המשתתפים במשך ארבעה ימים (25-28/12) מהנגב לכיוון הערבה והגבול עם ירדן.

 

את המסע המאתגר - לאורכו משימות קבוצתיות ודוכני הסברה על יחידות צה"ל ומגוון סוגיות אקטואליות ושסעים בחברה הישראלית - מארגן כמדי שנה אגף המשימות של התנועה, וצפויים להשתתף בו 1,400 בני נוער מהקיבוצים, בני מושבים, וזו השנה השנייה בה משתתף בו גם נוער בדואי.

 

שיירת הרוכבים

 

מאגף המשימות נמסר כי מטרות המסע הן הכנת בני הנוער לשירות בצה"ל ולפיקוד בו, היכרות עם יחידותיו, עידוד היציאה לשנת שרות בקהילה עוד לפני הגיוס לצבא, חישול במשימות קבוצתיות, והיכרות עם חבל ארץ שלא מוכר למרבית הישראלים. היום הראשון ייפתח בבית הספר למ"כים, פגישה עם מפקד הבסיס וחניכים בקורס ההכשרה לפיקוד, ובערב פגישות עם שר הביטחון אהוד ברק, ח"כ זהבה גלאון, וראש העיר ירוחם מיכה ביטון. ביום השני מתחיל מסע אופנים מפארק ירוחם למעלה עקרבים. בדרך מפגשים עם נציגי חילות ויחידות בצה"ל, תחנות הסברה של עמותות וארגונים חברתיים, ובערב פגישה עם ח"כ שלי יחימוביץ', שיחות ליד המדורות עם תנועות הנוער. ביום השלישי ממשיכים לרכב ולעצור בתחנות הסברה, יריד משימות שנת השירות, ופגישה לילית עם ח"כ שאול מופז. ביום הרביעי מסיימים את מסע האופניים בנאות הכיכר, פגישה עם הרמטכ"ל, וטקס סיום בהשתתפות מזכיר התנועה, ראש המועצה האזורית ואלוף פיקוד הדרום.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים