לזכרו של איש אמיץ
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

לזכרו של איש אמיץ

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 25.10.2011

  

מוטקה יחזקאלי ז"ל

יוסי שריד, סטף ורטהיימר ואליעד שרגא כנס לזכרו של מוטקה יחזקאלי

 

הכנס השנתי השני על-שם מוטקה יחזקאלי יתקיים בשבוע הבא (3 בנובמבר מהשעה 15:30 ועד ל-21:00 בבית התנועה בתל אביב) בשיתוף פעולה של התנועה הקיבוצית, התנועה לאיכות השלטון וקרן ברל כצנלסון, בארגונו של ד"ר חן יחזקאלי (ראש הנקרה), בנו של מוטקה.

 

הכנס "מצב האומה - ומה עכשיו?" יתחיל בדברים של יוסי שריד, סטף ורטהיימר ועו"ד אליעד שרגא, ולאחריהם כמה פאנלים של דיונים בנושאים מרכזיים על סדר היום הציבורי.

 

מוטקה יחזקאלי היה איש חינוך ומרכז ההדרכה בתק"ם לשעבר. "תלמידיו של אבי אומרים שהוא היה איש" מלמד עליו בנו, חן. "בין מכריו יש המעידים שהוא היה בלתי נסבל. אני מעריכו על שהעז להביע דעות המנוגדות לקונצנזוס. למשל כשהצהיר כי החינוך הקיבוצי גורם לאסון בכך שמלמד את הילדים להיות חיילים אמיצים ואזרחים קונפורמיסטים. או כשטען כי שותפות דעות אינה תנאי לשיתוף פעולה" מוסיף חן. באשר לציפיותיו מהכנס הוא מעיד כי תקוותו "לפתות את הנהגת התנועה הקיבוצית להרים את דגל הוויכוח הפלורליסטי על שאלות יסוד שנויות במחלוקת שבשורש קיומנו החברתי והמדיני. בכך נתרום ליצירת סולידריות אזרחית רב-תרבותית ורב-דתית בישראל, ברוח הדברים שאליהם קרא אבי. זהו חזון ללא יומרת ידיעה: לא אידיאולוגיה סגורה אלא פרויקט פתוח.

 

הכנס יתקיים ביום חמישי, 3 בנובמבר. בית התנועה הקיבוצית, תל אביב. הכניסה חופשית.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים