עכשיו תורך
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 
עכשיו תורך

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 4.10.2011

 

ד"ר סמדר סיני

סמדר מסמנת: 2012 - שנת פריצת הנשים למגרש הציבורי

 

היחידה לקידום נשים בראשות ד"ר סמדר סיני יוצאת למהלך הכשרת צוותי התערבות בקיבוץ, לטיפול באירוע חריג כמו תקיפה או הטרדה מינית. לאחר החגים, על מועדים מדויקים תימסר הודעה, מתוכננים קורסי הכשרת צוותי התערבות במועצות אזוריות יזרעאל ומטה אשר, ובית התנועה בתל אביב לקיבוצים באזור המרכז וירושלים. הכשרת הצוותים היא המשך לפרוייקט מקיף בו הוכשרו למעלה מ-200 נשים בקיבוצים, ולאחרונה התרחב גם למושבים ויישובים קהילתיים, לתפקיד "ממונה מניעת הטרדה מינית" וטיפול במקרים חריגים.

 

נושא נוסף תחת ידה של סמדר הוא הפקת יום עיון על גירושין בקיבוץ וזכויות חד-הוריות בקיבוץ המתחדש, אליו יוזמנו ממלאי תפקידים בקיבוצים. מתוכנן ל"אחרי החגים" בשיתוף עם מחלקת ההדרכה של התנועה. בנושא מי שמוגדרות "חד-הוריים", אומרת סמדר "זוהי קבוצה של חברות וגם חברים שאינם זכאים לקבל הטבות שונות מהמדינה משום היותם חברי קיבוץ. זו קבוצה הולכת וגדלה בחברה מבחינה מספרית, ונדרשת אליה התייחסות מיוחדת בקיבוץ. לפני כשנתיים פורסם מסמך משותף עם המחלקה המשפטית בנעמ"ת ובו שורת המלצות להנהלות קיבוצים ביחס לחד-הוריות. המעוניינים במסמך מוזמנים לעיין בו באתר המחלקה, בכתובת www.kibbutz.org.il.

 

ומהיום-יום לפוליטיקה. "זה הזמן לפנות אליכן -חברות הקבוץ, הרואות בהתמודדות הפוליטית -ציבורית דרך חיים ומוכנות לשאת באתגר. הבחירות המוניציפאליות למועצות האזוריות כבר בפתח. זה הזמן להתארגן, להכין מטה, ולצאת להתמודדות. יש חברות שמתאימות לכהן כראשי מועצות. עד היום כיהנה כראש מועצה אזורית אישה אחת בלבד. בואו ניקח דוגמא מהזירה המפלגתית - אישה בראשות מפלגת קדימה, ואישה בראשות מפלגת העבודה. נשים בפוליטיקה הן בשורה, הן התחדשות, תקווה לחברה עם הווה ועתיד אחרים.

 

אני מאחלת לכל החברות בקבוצים שתהא השנה החדשה שונה מקודמותיה. שתהיה זו שנת אתגרים ויוזמות, שנת שלום ותקווה לשני העמים ושנוכל לחיות בחברה ערכית, אמיתית ואכפתית בבית הקיבוצי שלנו ובחברה הישראלית.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים