צדק בריאותי
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

צדק בריאותי

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 25.9.2011

 

יעל איזנר (ימין) ואורית גלאור (שמאל)

התנועה מעלה הילוך בהשגת תקציב לקיבוצים מ"הכללית"

 

צוות מעקב ליישום הסכם המסגרת בין "התנועה הקיבוצית" ל"שירותי בריאות כללית" עוסק בשנה האחרונה במרץ רב במשא ומתן לעדכון תעריפי השכר הקצוב, ופיצוי לקיבוצים על השכר שלא עודכן מאז חתימת ההסכם (1996). חברים בצוות יעל אייזנר ואורית גלאור, ממחלקת הבריאות והרווחה, ועו"ד יעקב אברהמי, מהמחלקה המשפטית.

 

נכון להיום, מעדכנת אייזנר, 58 קיבוצים עדיין מקבלים שכר קצוב בעבור העסקת אחות המרפאה, ובאחרים האחות הינה עובדת בתקן של שירותי בריאות כללית. ב 58 קיבוצים אלו, מדובר על 32.5 משרות, עליהן מתקיים המשא ומתן. בנוסף, היא מוסיפה, ישנם 23 קיבוצים בהם הקיבוץ קיבל שכר קצוב ועם השנים האחות נכנסה לתקן והחלה לקבל משכורת מהכללית. גם בעבורם הצוות התנועתי שואף לקבל פיצוי בגין העבר, קרי על השנים בהם השכר לא עודכן.

 

מוסיפה שותפתה של יעל במחלקה, אורית גלאור, "מאחר ומדובר בסכומי כסף לא מבוטלים, 'הכללית' מערימה עלינו קשיים במשא ומתן, תוך הצבת דרישות מורכבות לביצוע, כמו איסוף מידע מקיף החל מסוף שנות ה-90' ועד היום. ההתקדמות איטית מדי, עקב קשיי המשא ומתן והדרישות, אך אל מול עינינו עומדת המטרה של השגת הכספים עבור הקיבוצים".

 

פנייה לקיבוצים

 

על מנת לעבור שלב במשא ומתן עם "הכללית' יעבירו אורית ויעל פנייה אישית לכל קיבוץ בשם מחלקת בריאות ורווחה, ובה יתבקש כל קיבוץ לשתף פעולה במסירת נתונים, כולל בדיקה רטרואקטיבית לגבי סכומי כסף שהועברו מ'הכללית', היקף המשרה היום ובעבר, סטטוס הקיבוץ, ועוד. "היענות כל קיבוץ לספק לנו את הפרטים הנדרשים הינה קריטית ליכולתנו להשיג עבורו את המרב. אנא עזרו לנו לעזור לכם", מבקשות יעל ואורית.

 

בשאלות, השגות ופרטים מוזמנים לפנות אל יעל 052-5358793 או אל אורית 0524475453.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים