משימה בצל התרעה
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

משימה בצל התרעה

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 22.9.2011

 

מסע י"ב (התמונה משנים קודמות)

מסיבת פתיחת שנה ל-750 בוגרי י"ב שהחלו שנת שרות (ש"ש) מטעם התנועה הקיבוצית תתקיים בשבוע הבא, 4/10 באולם המופעים בקיבוץ גן שמואל. אגף המשימות, שאחראי על גיוסם ומיונם למשימות השונות ברחבי הארץ מארגן את המפגש, אותו יפתחו מזכיר התנועה, ולוולה, ראש המועצה האזורית מנשה, אילן שדה, מזכ"ל תנועת המושבים - מאיר צור, וראש האגף בטחוני חברתי במשרד הביטחון - חיים בן עמי. אורחת המפגש תהיה יו"ר קדימה - ח"כ ציפי ליבני. בשלב השני יכירו הש"שינים דרכי התמודדות במשימה החינוכית ובחיים כקבוצה במהלך השנה. סיגל שחר - מנהלת מרכז ד.פ.נ.ה (דלת פתוחה לנשים הלומדות) תדבר על קשיים בגיבוש קומונה. נעמה אהרונוביץ' - קרימינולוגית וסוציולוגית - תדבר על "מסיכוי לסיכון", ולקראת סיום הדרכה על "נהיגה בכושר" של המועצה למניעת תאונות.

 

סיירת ניצנה: המתיחות הביטחונית לאורך גבול ישראל-מצרים מטילה צל כבד על היתכנותו השנה של מסע י"ב המסורתי, שמקיים אגף המשימות בחופשת חנוכה. מטרות מסע י"ב, אליו מגיעים תלמידי י"ב מקיבוצים ומושבים, הן עידוד הליכה לשירות משמעותי ופיקוד בצה"ל, והתנדבות לשנת השירות.

 

יואל מרשק, מנהל האגף: חלקו המרכזי של המסע הוא מסע אופנים של 1,500 משתתפיו לאורך הגבול, כולל לינת לילה, פעילות המוטלת כרגע בספק גדול לאור עמדת גורמי הביטחון. בינתיים מכינים באגף המשימות מסלולים חלופיים, ומצהירים שיעשו הכל על מנת של לדחות את המפעל החשוב שמספק למשתתפיו חוויות והיכרות חשובה עם יחידות צה"ל ומשימות שנת השרות.

 

שותפים: בראשית החודש החלו אנשי אגף המשימות סדרת פגישות במועצות האזוריות עם מדריכים ורכזי חברתיים, בהם מוצגת תכנית עבודת האגף, נרקמים קשרים ושיתופי פעולה, המיושמים בהמשך בפעילויות האגף.

 

רשמו ביומן: יום עיון בנושא אקטיבזם אזרחי, לזכרו של מוטקה יחזקאלי ז"ל, יתקיים ב-3/11/11 בבית התנועה בתל אביב, בהשתתפות התנועה "לאיכות השלטון". סדר יום ונושאים ימסרו בקרוב.

 

לאגף המשימות - שנת שירות

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים