מסע כיתה
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

מסע כיתה

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 4.9.2011

 

מחלקת הביטחון החלה סבב הסברה על צה"ל בבתי הספר, יוזמת צוותי צח"י גם במפעלי התעשייה קיבוציים

 

תחילת שנת הלימודים בבתי הספר היא גם תחילתו של מסע ההסברה המסורתי של מחלקת הביטחון התנועתית ב-40 בתי הספר אזוריים בהם לומדים בני קיבוצים. תחילת סבב הסברה לתלמידי כיתה יא', עוד טרם התייצבותם בלשכת הגיוס. "במפגש בכיתות אנו מספרים על תהליך המיון, ומדגישים את חשיבות ההתייחסות הרצינית בתחילת תהליך מיון ובמבחנים, בסיומם יקבעו נתוניהם האישיים וכושרם הצבאי של המועמדים לשירות". במפגש עם שנתון י"ב כבר עולים דרגה, חוזרים על שלבי המיון אך גם על מסלולי השרות הצבאי, ומגוון היחידות והאפשרויות, וביניהן המובחרות, אליהן מוזמנים לגיבושים מקדימים. בנוסף, בשנים האחרונות אנחנו מקיימים פגישות הסברה להורים על מנת שידעו מה הם התהליכים ושלבי החיול הצפויים, ולספק להם כלים ויכולת סיוע לבניהם ובנותיהם לקראת הצו הראשון ובהמשך לקראת הגיוס עצמו.

 

כמו כן אנו ממשיכים בליווי המתגייסים והמשרתים בצבא, במסגרת זאת הגענו לכלל הסכמה עם מיט"ב - היחידה שאחראית על שלבי הגיוס, לתת עדיפות לבוגרות שנת השרות לבחירת המסלול הצבאי. "הצבא הפנים שבוגרי ובוגרות שנת השרות הם "מכפיל כוח" בכל מסגרת בה ישרתו, והסכים ללכת לקראתנו בבקשה".

 
מייצרים מענה

 

תחום פעילות נוסף שלקח על עצמו יואב הוא בדיקת היערכות קיבוצים למה שמוגדר כ"אפקט הכרזת המדינה הפלשתינית". דגש עיקרי לקיבוצים הוא רענון צוותי חירום, לכל אירוע חריג ולא צפוי. "צח"י יישובי הוא המענה היעיל והמהיר ביותר לכל אירוע חריג המתרחש בתחום היישוב. בכוחו למזער נזקים ולפתור בעיות עוד בראשיתן", אומר יואב, המגלה "אנו בתחילתו של מודל הקמת צח"י גם במפעלי התעשייה בקיבוצים ובמפעלים האזוריים. הנחת המוצא היא שהמפעל חייב להתמודד ולפתור בעיות בשעת חירום בכוחות עצמו, בעיקר עם הוא שוכן בחצר הקיבוץ".

  

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים