השיתופי מתמרק
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

השיתופי מתמרק

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 22.8.2011

מריו טויב (שמאל)

חוגים וערכים לצד פינת מתנפחים ומופע רוק בכנס השנתי של הקיבוצים השיתופיים

 

המטה השיתופי בתנועות הקיבוציות משנה תדמית: הכנס השנתי בחודש הבא הוגדר על ידי מארגניו כ"חגיגה לכל המשפחה". המימוש בפועל יהיה בכך שביום ההתכנסות, שתתקיים בקיבוץ לביא, ייהנו המשתתפים - חברי קיבוצים מרחבי הארץ - מחוגי דיון וסדנאות על ערכי שיתוף ושוויון, אך בין לבין יוכלו לעבור לבד או עם ילדיהם בפינות הפעלות לילדים, לקפוץ ולנתר במתחם המתנפחים, לשמוע חבורות זמר והרכבים מוסיקליים מהקיבוצים, ובערב לפזז במופע המרכזי לצלילי להקת הגרובטרון, שמציגה רפרטואר גרסאות כיסוי רוקיות ללהיטים מוכרים בזמר העברי.

 

הכנס יהיה מורכב ששני חלקים: בראשון, מליאת פתיחה ופאנל דיונים רעיוניים על מהות השותפות בחברה הקיבוצית, ובחברה הישראלית לנוכח המחאה החברתית שהתפרצה בקיץ, עם בירור על הקשרים למציאות בקיבוצים. בחלק השני יתקיים אירוע מרכזי בהשתתפות אישי ציבור, נציגי התנועות הקיבוציות, המטה השיתופי, נציגים וחברים מקיבוצים מתחדשים ותנועות הנוער.

 

מריו טויב (ניר יצחק) ממארגני הכינוס: "האירוע הוא מפגן כוח חשוב ומשמעותי לעיקשות המיעוט לשמר את ערכי האחריות החברתית, הערבות ההדדית ושוויון ערך האדם. למען כל אלה לא די במילים, יש לעשות מעשה כדי לחזק את המחנה השיתופי. בשבועות הקרובים נפעל נמרצות לשיווק דבר הכנס ותכניו בקיבוצים על מנת שנגיע ליעד שהצבנו לעצמנו - 800 משתתפים.

 

בסדנאות וחוגים ידונו ברעיון השיתוף כפי שניתן ליישמו בשנת 2011 , בשוויון, מהו הומור קיבוצי או ספרות קיבוצית, וייכנסו לסוגיות שעל סדרו יומו של כל קיבוץ, כמו פנסיה, קרקעות, סולידריות, צמיחה וקליטה.

 

כנס המטה השיתופי, 22/9 כ"ג באלול תשע"א, קיבוץ לביא.

 

לפרטים ולסדר יום - לחצו כאן

 

 

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים