שלושה אוחזים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

שלושה אוחזים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 8.8.2011

 

נפתחה סדרת כנסים אזוריים בנושא הפנסיה. מועצת התנועה תכריע בחודש הבא

 

90 חברי קיבוצים מעמק הירדן, עמק המעיינות ודרום רמת הגולן השתתפו ביום שני בכנס הראשון בסדרת כנסי הסברה שיזמה התנועה בנושא הפנסיה. עילת הכינוסים - כנס נוסף היה אמש בעמק יזרעאל, נוספים יהיו בגליל העליון, גרנות, ובמשקי הדרום - היא הבאתה של הצעת התנועה ל"פנסיה הוגנת" ותיקונים ל"פנסיית הבסיס" לדיון והצבעה במועצת התנועה בחודש הבא. לצד הצעת התנועה צפויות גם הצעות החלטה מצד התארגנויות "פורום הקיבוץ המתחדש" ו"פנסיה בראש".

 

בכינוס בעמק הירדן בירך בפתיחה ראש המועצה, יוסי ורדי, הציג את נושא, מזכיר התנועה, ולוולה, שהצהיר "נפעל לכך שההחלטה שתזכה לרוב במועצת התנועה תהפוך לתקנה כחלק מתקנות הערבות ההדדית בקיבוץ המתחדש". את הצעת התנועה הציגו רבקה וילנד - מנהלת אגף החברה, ואודי פלד, מנהל האגף הכלכלי, ההצעה כוללת בקשה מרשם האגודות השיתופיות להעלות את קצבת הבסיס מ-35% ל-40% מהשכר הממוצע במשק (כיום 2,870 ₪), ובקשה לסעיף חדש בתקנה להעלות ב-25% את סכום הקצבה שמקבל גמלאי אלמן שלא זכאי לקצבת שארים. בשאלה מהי "פנסיה הוגנת" מכוונת התנועה ליעד של 50% מהשכר הממוצע במשק, לא כולל קצבת ביטוח לאומי. עמירם אפרתי (דן) הציג את הסתייגויות ועמדת "פנסיה בראש", מרב ניב (יו"ר הנהלת קהילת גשר) פירטה את עמדת "פורום הקיבוץ המתחדש". אחרי הצגת שלוש ההצעות נפתח דיון, והמשתתפים הוזמנו להציג שאלות והתייחסויות להצעות השונות.

 

נציגי התנועה הדגישו את הרצון שכמה שיותר נציגי קיבוצים יגיעו לכנסים האזוריים על מנת שהקיבוצים יגבשו עמדה, לפיה יצביעו נציגי הקיבוץ בכינוס מועצת התנועה, בחודש הבא.

 

פירוט מועדי הכנסים ומידע נוסף באתר הקיבוצים www.kibbutz.org.il

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים