בגרופית מכוונים רחוק
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

בגרופית מכוונים רחוק 

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 2.8.2011

  

איציק שפרן

קיבוץ גרופית שבערבה רתם את המטה התנועתי לצמיחה דמוגרפית לתהליך המורכב של קליטת חברים חדשים לקיבוץ. תחילתו של תהליך במספר פגישות בגרופית, להכרת ממלאי תפקידים וחברים, פרופיל הקיבוץ וצרכיו, ולאחרונה "הצפינו" מובילי המהלך מהקיבוץ למפגש בבית התנועה, בתל אביב, למפגש שמטרתו הוגדרה כקבלת תמונה על עמדות בני הקיבוץ ומתעניינים כלפי גרופית, באמצעות ניתוח ופילוח תשובות שאלונים שמילאו 30 משתתפי המפגש. נדבך נוסף במפגש היה כשאיציק שפרן מהמטה התנועתי, ואתי פלקסר, מלווה קיבוצים בערבה מטעם התנועה, הציגו מודלים של קליטה, והובהרו מושגים רלוונטיים, כמו הבדל בין חבר לתושב בקיבוץ, סיווגי קיבוצים, ודרכי קליטה לקיבוץ שיתופי ולקיבוץ מתחדש.

 

עדו, גליה ירון ועופר מובילים את התהליך מטעם הקיבוץ. במסמך סיכום כתבו שבהמשך מתוכנן הצגת תוצאות השאלון ותובנות עיקריות לחברים ולבני הקיבוץ, הבהרת סוגיות משפטיות בנושא הקליטה, סיור לימודי בקיבוצים במרכז ובצפון בבחינת "טוב מראה עיניים...", גיבוש חלופות למימוש החזון בנושא צמיחה דמוגרפית, ולבסוף הבאת החלופות בתהליך שיתופי להכרעה באסיפה כללית.

 

המטה לשירותך

 

איציק שפרן מזמין קיבוצים נוספים להיעזר במטה לליווי פרטני בתהליך של צמיחה דמוגרפית. הספתח היה בשדה בוקר, וכעת עם גרופית. "נשמח לקבל פניות דומות מקבוצים המעוניינים בשרות". אנחנו מציעים ראיונות עם חברים ונקלטים, "פנים אל פנים" או בצורת מילוי שאלון, דרכם ניתן ללמוד על עמדות והלכי רוח בקיבוץ ובקרב אלה המבקשים להצטרף אליו. ממצאי התהליך שמבצע המטה לצמ"ד מוצגים להנהלה ולציבור ומהווים בסיס אמין ומקצועי לקבלת ההחלטות בתחומי הצמיחה הדמוגרפית בהמשך.

 

 

לאתר המטה לצמיחה דמוגרפית - לחצו כאן

  

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים