הכרה
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

הכרה

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית -7.7.2011

 

ד"ר סמדר סיני
סיני: התייחסות בתקציב הקהילה לקבוצת החד-הוריים

 

חום יולי-אוגוסט לא מאכזב גם השנה, מהביל, פרץ בסערה, אחרי יוני שהפתיע במזגו הנוח. ד"ר סמדר סיני, מנהלת היחידה לקידום נשים מבקשת להקדים את המאוחר, ימי הסתיו והכנת תקציב הקהילה 2012. במסר שהיא מפנה למנהלי קהילה ומזכירויות קיבוצים היא קוראת לקחת בחשבון את המשפחות החד הוריות וצורכיהם המיוחדים. "הניסיון של השנתיים האחרונות לימד אותי כי יש להתייחס לקבוצה זו באופן מיוחד", היא מסבירה. "מרבית האימהות החד הוריות משתכרות שכר מינימום ומתקשות בתשלום על שירותים, במיוחד החינוך. חשוב לי לפנות מראש למנהלי קהילה להיות ערים וקשובים למצוקות, שלא תמיד נאמרות בקול" היא מציינת. נושא החד-הוריים, גם גברים נכללים בקבוצה, מעוגן בתקנות הסיווג בקיבוץ המתחדש, מכיוון שקבוצה זו מחייבת התייחסות בתקציב רשת הביטחון של כל קבוץ. בהמשך לבקשתה, היא מציעה לקיבוצים להשתמש במסמך מקצועי שחובר בסיוע המחלקות המשפטיות של התנועה וארגון, בו מפורטים חובות וזכויות מהמדינה ומהקיבוץ המגיעים למשפחה חד-הורית. "אשמח להגיע לכל קבוץ שיבקש ולסייע בנושא זה, כמו גם בכל נושא אחר הקשור לאוכלוסיית הנשים.

 

ילד אסור

 

כנס בינלאומי ראשון מסוגו בשבוע שעבר באוניברסיטת חיפה, התייחס למקרי פגיעה מינית בקהילות "סגורות". בכנס הוצגו מאפייני קהילה סגורה כמו קיבוץ, ולהבדיל הרבה הבדלות - קהילה חרדית. נציגת התנועה הייתה ד"ר סמדר סיני, והיא חלקה עם שומעיה הסבר על התפיסה שהייתה נהגוה בעבר, ועל תמורות שהתרחשו בקיבוצים בטיפול במקרים חריגים, על יותר שקיפות ומעורבות של גורמים מהקיבוץ לצד גורמי מקצוע חיצוניים. היא הבדילה אותנו אלפי הבדלות מהחברה החרדית, המסתגרת ומתכחשת לאירועים חריגים המתרחשים בחצרותיה.

 

בהקשר לדרכי טיפול במקרה חריג הסבירה סמדר שנמשכת הכשרת ממונות - בקרוב במועצות אזוריות מטה אשר ויזרעאל, וצוותים לטיפול במקרה של הטרדה או תקיפה מינית.

 

לאתר היחידה לקידום נשים

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים