אילנות גבוהים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

אילנות גבוהים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 4.7.2011

 

כנס איל"ן בקיבוץ
 

800 ילדים משתתפים מהשבוע בקייטנות ילדי איל"ן ב-24 קיבוצים: האסיפה השנתית של איל"ן הצדיעה ל-100 שנות קיבוץ

 

החלו קייטנות ילדי איל"ן בקיבוצים. משתתפים בהם כ-800 ילדים נפגעי נכות עקב או שריר, והם נעזרים במאות מתנדבים - ילדים, בני נוער וחברים מבוגרים המסייעים לילדים בפעילויות כיף ובמשימות אתגריות לאורך ימי הקייטנה ב-24 קיבוצים שנרתמו. את הקייטנות מארגן הסניף הקיבוצי באיל"ן - איגוד ישראלי לילדים נפגעים, שהתכבד לארח בשבוע שעבר בקיבוץ מעגן מיכאל את האסיפה השנתית של איל"ן, וזאת כמחווה של ראשי הארגון לתנועה הקיבוצית שציינה 100 שנות קיבוץ.

 

"האסיפה" היא האירוע השנתי של איל"ן ואליו נקבצים הנהלות 40 סניפי האיגוד, פעיליו ומתנדבים בו, ליום של סיכומים, ותכנון מימוש יעדי הארגון, מספרת מנהלת "הסניף הקיבוצי" באיל"ן מטעם התנועה, יעל אייזנר. "במהלך השנה ולרגל חגיגות המאה שארגנה התנועה חשבתי שיהיה נכון לחשוף את אנשי איל"ן לעשייה הענפה של הסניף הקיבוצי, ובחרתי להזמין את האסיפה השנתית אלינו. ראיתי בכך דבר טבעי לארח את עמיתיי מכל רחבי הארץ בביתי הקיבוצי, שהתנדב בשמחה לתרום את המקום, הציוד ועוד המון חברים שנרתמו להפקת האירוע".

 

מי השתתף?

 

באסיפה השתתפו כ-130 איש, מחציתם עובדי איל"ן ומחציתם האחרת הם מתנדבים ותיקים שהם "לבו" של הארגון. במהלך היום הציגה הנהלת איל"ן את חזון הארגון, ההישגים ותכניות להמשך השנה. כמו כן, נמסר דיווח על התנהלות העמותה, בירכו מזכיר התנועה הקיבוצית, ולוולה, מייסדי הסניף הקיבוצי - הנרי אלקסלסי ועזרא רבין, כיום יו"ר הסניף. קטעי שירה ונגינה של ילדי איל"ן חתמו את הפן הטקסי, בדרך לארוחת הצהריים, אחריה יצאו המשתתפים לסיורים בענפי הקיבוץ - במפעל דגי הנוי ובמעגן התפלה - בהם קיבלו הסברים מחברי הקיבוץ.

 

אייזנר "ספגה" מחמאות ופרגון מעמיתיה בסניפי הערים הגדולות, "עד השנה חשבתי שהסניף שלנו קטן, לאחרונה הבנתי שמבחינת היקף עזרה למטופלים איננו נופלים, ובחלק מהמקרים אף עולים בהיקף על זו המתרחשת בערים. אני עומדת בחזית, אך המחמאות מגיעות למשפחות, למתנדבים הרבים. יש לנו במה להתגאות".

 

איך עברה ההתרמה השנתית?

ההתרמה השנתית היא המקור למימון הסיוע אותו אנו מגישים באהבה למשפחות המתמודדות עם ילד או בוגר נכה עצב ושריר. בסניפים אחרים הייתה התרמה קשה עם היקף נמוך יחסית. אצלנו הייתה התרמה מצוינת בזכות בתי הספר שנרתמו ליום ההתרמה, ובזכות חברי הקיבוצים שתרמו ברוחב לב. תודה מיוחדת מגיעה לבית ספר "נופי הבשור", ולתלמידי כיתות י"א, אשר ביצעו התרמה אדירה ואספו סכום השווה להיקף תרומות משלושה בתי ספר".

 

הזמנה להיעזר בנו

 

השבוע כאמור החלו קייטנות הקיץ מתארחות ב 24 קיבוצים ובמספר יישובים קהילתיים נוספים הקשורים לסניף. בקייטנות ניתן מקום מרכזי לנערים המתנדבים ללוות את ילדי איל"ן במשך ימי הקייטנה. אולם, מציינת יעל, "הפרויקט המרכזי ומימוש שליחותנו הוא בעזרה למשפחות להתמודד לאורך השנה עם אתגרי הטיפול ועלויות הכרוכות בכך. הסניף הקיבוצי מתרחב ונרשמים בו מידי חודש צעירים ובוגרים. כל מי שנפגע בלידה או בילדות וסובל ממחלות עצב או שריר, למשל שיתוק מוחין או טרשת נפוצה, מוזמן ליצור קשר עם יעל, במחלקה לבריאות ורווחה של התנועה, ולבחון האם יוכל לקבל סיוע מהסניף הקיבוצי של איל"ן.

 

פרטי ההתקשרות אל יעל הם yael_a@tkz.co.il או בנייד 052-5358793

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים